موضوعات داغ:

خروج ۳۵۰ میلیارد سپرده از یک بانک خصوصی طی یک‌ماه

خروج ۳۵۰ میلیارد سپرده از یک بانک خصوصی طی یک‌ماه

بانک دی در حالی که موفق شده ۱۶٫۷ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند، حدود ۱۷٫۱ هزار میلیارد تومان سپرده از دست داده است. در مجموع با خروج ۳۵۲ میلیارد تومان سپرده‌ طی یک‌ماه، مانده سپرده‌های بانک دی در پایان آذر ماه امسال به ۲۶٫۷ هزار میلیارد تومان رسیده است.

بانک دی تازه‌ترین کارنامه عملکرد خود را منتشر کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک دی که با نماد بورسی «دی» در بازار سرمایه نیز در حال فعالیت بوده، گزارش عملکرد آذر ماه سال جاری را بر روی سایت کدال قرار داد.

بانک دی طی این دوره ۹۵۴ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل حدود ۶۰ درصد افزایش داشته است. با تسویه ۷۷۷ میلیارد تومان از وام‌ها و اعطای وام‌های جدید، مانده تسهیلات این بانک در پایان آذر ماه امسال به بیش از ۹٫۶ هزار میلیارد تومان رسید.

بانک دی تنها ۲۶ درصد سپرده‌های خود را به صورت وام پرداخت کرده در حالی که این نسبت در بانک‌های دیگر به بیش از ۷۰ درصد می‌رسد.

همچنین بانک دی در آذر ماه امسال بیشتر از آنکه سپرده جذب کرده باشد، شاهد خروج سپرده بوده است.

طی دوره مذکور بانک دی در حالی که موفق شده ۱۶٫۷ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند، حدود ۱۷٫۱ هزار میلیارد تومان سپرده از دست داده است. در مجموع با خروج ۳۵۲ میلیارد تومان سپرده‌ طی یک‌ماه، مانده سپرده‌های بانک دی در پایان آذر ماه امسال به ۲۶٫۷ هزار میلیارد تومان رسیده است.

میزان درآمد بانک دی در آذر ماه از محل وام‌های پرداختی، حدود ۲۳۱ میلیارد تومان کمتر از میزان سودی است که به سپرده‌گذاران داده است.

بانک دی در آذر ماه امسال حدود ۴۱۱ میلیارد تومان به سپرده‌گذاران خود سود پرداخته کرده و از سوی دیگر از محل وام‌های اعطایی ۱۸۰ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

بانک دی طی ۹ ماهه نخست سال ۱۳۹۸ با حدود ۳٫۲ هزار میلیارد تومان زیان از محل کسری سود پرداختی به سپرده‌ها و سود دریافتی از وام‌ها مواجه شده، که نشان‌دهنده میانگین زیان ماهانه ۳۵۴ میلیارد تومانی این بانک است.

بانک دی به تنهایی در شش ماهه نخست امسال زیان انباشته‌ای بیش از ۲٫۵ هزار میلیارد تومان را ایجاد کرده که حدود دو برابر سرمایه ایران‌خودرو است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند