عملکرد بورس در 99/03/03

نوسان شاخص کل با اختلال در هسته معاملات / کدام سهم‌ها بیشترین ریزش را داشتند؟

نوسان شاخص کل با اختلال در هسته معاملات / کدام سهم‌ها بیشترین ریزش را داشتند؟

بازار سرمایه امروز که به علت اختلال در هسته معاملاتی با ۹۰ دقیقه تاخیر شروع به کار کرد در معاملات آغاز هفته خود نیز شاهد ریزش شاخص کل شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل که هفته گذشته را با ریزش حدود ۱۶ هزار واحدی به پایان برد، در اولین روز هفته با شتاب بیشتری به ریزش‌ها ادامه داد و در مجموع با ریزش حدود ۲۷ هزار واحد به زیر سطح ۹۶۰ هزار واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز طی معاملات امروز با ثبت ۱٫۱۶ درصد بازدهی منفی افت حدود سه هزار و ۷۵۰ واحدی را تجربه کرد و به این ترتیب به کانال ۳۱۸ هزار واحدی سرازیر شد.

سه نماد فارس، فولاد و فملی به ترتیب با ۲۸۱۵، ۲۵۷۹ و ۱۸۳۵ واحد بیشترین تاثیر منفی را در شاخص امروز داشتند که در کنار آن‌ها نمادهای شستا، کگل، اخابر و کچاد نیز هر کدام تاثیر منفی بیشتر از ۱۱۰۰ واحد به‌جا‌گذاشتند.

همچنین سه گروه خودرو، بانک و دارویی صنایع برتر امروز را تشکیل دادند که کارشناسان نیز در پیش‌بینی خود از گروه‌های پیشتاز این هفته به دو گروه خودرو و دارویی اشاره کرده بودند.

تعداد معاملات امروز نیز به یک میلیون و ۱۸۷ هزارتا رسید که طی آن ۱۱ میلیارد و ۱۴ میلیون برگه سهم با ارزشی بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد تومان خرید و فروش شد که در نتیجه ارزش بازار به ۳۶۰۰ هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرد.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند