تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

کارنامه فولاد در سالی که گذشت / سود ۲۳ درصدی سهامداران «فولاد»

کارنامه فولاد در سالی که گذشت / سود ۲۳ درصدی سهامداران «فولاد»
دو برابر شدن سود خالص، درآمد 23 هزار میلیارد تومانی حاصل از فروش و سود انباشته 12 هزار میلیارد تومانی از نکات مثبت عملکرد سال گذشته شرکت فولاد مبارکه اصفهان است. قیمت سهام فولاد از ابتدای سال جاری تا به امروز افزایش یافته و سهام‌داران آن از سود 23 درصدی برخوردار شده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با نماد «فولاد» از جمله شرکت‌های حاضر در بورس بوده که با انتشار تازه‌ترین اطلاعیه خود بر روی سایت کدال، اقدام به اعلام گزارش فعالیت پایان دوره‌ای در سال ۱۳۹۷ کرد.

بررسی تجارت‌نیوز از گزارش‌های منتشره از سوی سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال)، نشان می‌دهد شرکت فولاد مبارکه طبق گزارش عملکرد سال ۱۳۹۷ معادل ۱۳ هزار میلیارد تومان سرمایه را به ثبت رسانده که نسبت به سال قبل ۷۳ درصد افزایش داشته است.

طبق صورت‌های مالی منتشره، شرکت فولاد مبارکه اصفهان در پایان سال گذشته دارای ۳۸٫۶ هزار میلیارد تومان دارایی بوده که در مقایسه با سال ۱۳۹۶ با ۴۹ درصد رشد همراه بوده است.

شرکت فولاد مبارکه در سال گذشته معادل ۳۲ درصد دارایی خود یعنی ۱۲٫۴ میلیارد تومان بدهی داشته که در مقایسه با سال ۱۳۹۶، معادل ۲۴ درصد افزایش داشته است.

روند فروش محصولات شرکت فولاد مبارکه اصفهان در سال گذشته نشان می‌دهد بهای تمام شده آن‌ها کمتر از نرخ فروش آن‌ها بوده و این شرکت از محل فروش آن‌ها حدود ۱۲٫۲ هزار میلیارد تومان سود خالص به دست آورده است.

در سال گذشته شرکت فولاد مبارکه اصفهان از محل فروش محصولاتش بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان درآمد داشته که قسمت عظیمی از میزان فروش آن ناشی از فروش صادراتی بوده است.

همچنین در سال گذشته این شرکت از محل فروش محصولاتش ۲۳٫۴ هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به سال ۱۳۹۶ معادل ۴۸ درصد رشد داشته و نشان از درآمد عملیاتی مطلوب این شرکت در سال گذشته دارد.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان در سال ۱۳۹۶ معادل شش هزار میلیارد تومان سود خالص داشته که با رشد ۱۰۳ درصدی در سال ۹۷ به بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.

طبق صورت مالی منتشره، وضعیت سودآوری این شرکت از سود انباشته ۷٫۶ هزارمیلیارد تومانی در پایان سال ۱۳۹۶ با رشد ۵۶ درصدی به بیش از ۱۱٫۹ هزار میلیارد تومان در پایان سال ۱۳۹۷ رسیده است.

مطابق آخرین اطلاعات مالی، شرکت فولاد مبارکه اصفهان در سال ۱۳۹۶ معادل شش هزار میلیارد تومان سود خالص داشته که با رشد ۱۰۳ درصدی در سال ۹۷ به بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان در سال گذشته برای هر سهم ۹۴ تومان سود محقق کرده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۷ درصد رشد داشته است. فولاد در مدت مشابه سال ۱۳۹۶ معادل ۸۰ تومان سود برای هر سهم شناسایی کرده بود.

این شرکت فولادی با نماد معاملاتی «فولاد» با سرمایه‌ای به حجم ۱۳ هزار میلیارد تومان در بورس اوراق بهادار در حال فعالیت است.

قیمت سهام این شرکت در بورس، از ابتدای سال جاری از ۳۵۰ تومان به حدود ۴۳۰ تومان در ۲۵ تیر ماه افزایش یافته و سهام‌داران آن از سود ۲۳ درصدی برخوردار شده‌اند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند
مطالب گزیده از سراسر وب پیشنهاد یکتانت