تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سهامداران «سدور» بخوانند / کاهش ۶۲ سودآوری این شرکت سیمانی

گزارش عملکرد سه‌ماهه نشان می‌دهد شرکت سیمان دورود درحالی که در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته با رشد پنج درصدی مقدار فروش همراه بوده اما سود خالص این شرکت در دوره مذکور با 62 درصد افت مواجه شده و سود هر سهم آن تا سطح شش ریال کاهش یافته است.
سهامداران «سدور» بخوانند / کاهش ۶۲ سودآوری این شرکت سیمانی

شرکت سیمان دورود در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته با کاهش سودآوری مواجه شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت سیمان دورود  با نماد «سدور» از جمله شرکت‌های حاضر در بورس بوده که با انتشار تازه‌ترین اطلاعیه خود بر روی سایت کدال، اقدام به اعلام گزارش فعالیت میان‌دوره‌ای سه ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه سال ۱۳۹۸ خود کرد.

بررسی تجارت‌نیوز از گزارش‌های منتشره از سوی سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال)، نشان می‌دهد شرکت سیمان دورود طبق گزارش عملکرد سه‌ماهه واقعی منتهی به بهار امسال (حسابرسی نشده) معادل ۶۴٫۱ میلیارد تومان سرمایه را به ثبت رسانده است.

طبق صورت‌های مالی منتشره، شرکت سیمان دورود در پایان خرداد ماه امسال دارای ۱۹۵ میلیارد تومان دارایی بوده که در مقایسه با پایان سال ۱۳۹۷ با سه درصد رشد همراه بوده است.

شرکت سیمان دورود در بهار امسال ۸۲ درصد دارایی خود یعنی ۱۶۱ میلیارد تومان بدهی داشته که در مقایسه با پایان سال ۱۳۹۷، معادل چهار درصد افزایش داشته است.

افت ۶۲ درصدی سود خالص

روند فروش محصولات شرکت سیمان دورود در بهار امسال نشان می‌دهد بهای تمام شده آن‌ها کمتر از نرخ فروش آن‌ها بوده و این شرکت از محل فروش آن‌ها ۳۷۳ میلیون هزار تومان سود خالص به دست آورده است.

در سال گذشته شرکت سیمان دورود بیش از ۷۶۵ هزار تن از محصولات خود را به ارزش تقریبا ۹۴ میلیارد تومان به فروش رسانده که کل میزان فروش آن ناشی از فروش داخلی بوده است.

در بهار امسال نیز این شرکت، معادل ۲۰۱ هزار تن به ارزش ۲۶ میلیارد تومان را به فروش رسانده که نسبت به بهار سال گذشته پنج درصد رشد داشته است.

طبق صورت مالی منتشره، وضعیت سودآوری این شرکت از زیان انباشته ۳۱٫۴ میلیارد تومانی در پایان سال گذشته با افت یک درصدی به ۳۱ میلیارد تومان در پایان خرداد ماه امسال رسیده است.

مطابق آخرین اطلاعات مالی، شرکت سیمان دورود در بهار سال گذشته معادل ۹۷۸ میلیارد تومان سود خالص داشته که با افت ۶۲ درصدی در بهار امسال به ۳۷۳ میلیارد تومان رسیده است.

شرکت سیمان دورود در بهار امسال برای هر سهم شش ریال سود محقق کرده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۶۰ درصد افت داشته است. دورود در مدت مشابه سال ۱۳۹۷ معادل ۱۵ ریال سود برای هر سهم شناسایی کرده بود.

این شرکت سیمانی با نماد معاملاتی «سدور» با سرمایه‌ای به حجم ۶۴٫۱ میلیارد تومان در بورس اوراق بهادار در حال فعالیت است.

قیمت سهام این شرکت در بورس، از ابتدای سال جاری از ۱۵۱ تومان به ۲۰۲ تومان در پایان خرداد ماه افزایش یافته و سهام‌داران آن از سود ۳۳ درصدی برخوردار شده‌اند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز