فرآیند جدید صدور و تمدید کارت بازرگانی

فرآیند جدید صدور و تمدید کارت بازرگانی

یک مقام مسئول گفت: ثبت درخواست صدور یا تمدید کارت بازرگانی توسط متقاضیان در سامانه جامع تجارت به عنوان سامانه یکپارچه تجارت صورت می‌گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد عباسی اعلام کرد: ثبت درخواست صدور یا تمدید کارت بازرگانی توسط متقاضیان در سامانه جامع تجارت به عنوان سامانه یکپارچه تجارت صورت می‌گیرد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان، با اعلام خبر فوق افزود: به استناد قوانین و مقررات و اسناد بالادستی از جمله ماده ۳ قانون مقررات صادرات و واردات، بند (ت)، ماده ۶، ماده ۳ آئین‌نامه اجرایی و مواد ۵ و ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، فرآیند جدید صدور کارت بازرگانی تغییر یافت.

وی افزود: در گام نخست متقاضیان ثبت درخواست صدور یا تمدید کارت بازرگانی خود را در سامانه جامع تجارت به عنوان سامانه یکپارچه تجارت انجام می‌دهند.

عباسی اظهار داشت: درخواست صدور یا تمدید کارت بازرگانی بر اساس استعلام از مراجع ذی‌ربط توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در سامانه مربوطه بررسی و تأیید می‌شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان تصریح کرد: پس از آن نتایج استعلام انجام شده از درخواست متقاضیان به سامانه اتاق بازرگانی به صورت سیستمی ارسال می‌شود.

وی افزود: با توجه به شرایط کنونی، تجار و بازرگانان و تمامی متقاضیان صدور و تمدید کارت بازرگانی از مراجعه حضوری به سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس خودداری نموده و جهت ثبت‌نام و تمدید می‌توانند به نشانی www.ntsw.ir مراجعه نمایند.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند