فرصت‌های شغلی و درآمدزایی در دوران کرونا – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه

فرصت‌های شغلی و درآمدزایی در دوران کرونا

IMG 20210308 113532

امروزه طوری شده که اگر کسب‌وکار شما اینترنتی نباشد، می‌توان آن را یک کسب‌وکار تاریخ مصرف گذشته و رو به زوال به حساب آورد؛ پس حالا بهترین زمان است که تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کنید و کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید.

بیش‌تر از یک سال است که ویروس کرونا مهمان ناخوانده مردم دنیا شده و آن‌طور که پیداست هنوز هم قصد رفتن ندارد. این ویروس تمام ابعاد زندگی شخصی و اجتماعی افراد را تحت تاثیر قرار داد و در این میان کسب‌وکارها هم از این قاعده مستثنی نبودند و از تحولات پیش آمده مصون نماندند. خیلی از مردم کاهش درآمد داشتند، بسیاری از کسب‌وکارها به صورت موقت و یا حتی دائمی تعطیل شدند و عده‌ای هم کارشان را از دست دادند. اما جالب است که در این بحبوحه برخی از مردم و کسب‌وکارها درآمدشان بیش‌تر از قبل شد و وضعیت اقتصادی‌شان پیشرفت کرد. کرونا همان‌طور که عده زیادی را به اصطلاح از نان خوردن انداخت و کسب‌وکارشان را با مشکل مواجه کرد یا تعطیل کرد، عده‌ای دیگر را حسابی به نان و نوا رساند. اما چطور این اتفاق افتاد؟

تاثیر کرونا بر کسب‌وکارها

بسیاری از شغل‌های خرد، کارگاه‌ها، فروشگاه‌ها، پاساژها، رستوران‌ها و آن‌هایی که ارائه خدمات و محصولات‌شان فقط به صورت حضوری بود دچار مشکل شدند، چون مراجعه‌کننده کمتری داشتند؛ اما در این میان کسب‌وکارهای آنلاین پیش‌رفت چشم‌گیری کردند و بسیاری از آن‌ها توانستند کسب‌وکار خود را گسترش دهند و با استفاده از بستر آنلاین از شیوع ویروس کرونا سود کنند. در واقع اساسی‌ترین کار بازبینی سیاست‌ها و خط مشی‌ها و ایجاد تغییرات لازم در آن‌ها بود که برخی از شرکت‌ها و کسب‎‌وکارها به خوبی آن را انجام دادند و از این شرایط نه چندان خوش‌آیند به نفع خودشان استفاده کردند و از بحران خارج شدند.

برخی از کسب‌وکارها هم که قبلا فقط خدمات حضوری داشتند به فکر افتادند و زودتر خدمات آنلاین خود را به راه انداختند یا گسترش دادند و به این طریق توانستند اثرات منفی بحران‌های اخیر را تا حدودی کاهش دهند و یا حتی در مواردی تاثیرات منفی آن را از میان بردارند و پیش‌رفت کنند. اجازه دهید چند مورد را با هم بررسی کنیم.

IMG 20210308 113532

خیلی از فروشنده‌های لباس و مزون‌ها با ارائه خدمات آنلاین حتی بیش‌تر از قبل به فروش رسیدند و مشتری پیدا کردند؛ چرا که سبک و شیوه خرید مردم تغییر کرده و خیلی‌ها این روزها فقط اینترنتی خرید می‌کنند. در نقطه مقابل عده‌ای در برابر به‌روز شدن مقاومت کردند، تسلیم شدند و شکست و کم شدن فروش یا تعطیل شدن‌شان را پذیرفتند. مثال دیگر این که برخی از رستوران‌هایی که به خاطر کرونا ماه‌ها تعطیل شدند مجبور شدند برای همیشه کرکره رستوران را پایین بکشند؛ زیرا از پس مخارج برنیامدند و مدام ضرر دیدند. در این میان اما عده‌ای به دنبال راه حل جایگزین گشتند و به جای تعطیل کردن رستوران، تبلیغات در صفحات مجازی‌شان به‌خصوص اینستاگرام را شروع کردند و غذا را به صورت نیمه آماده به دست مشتری رساندند یا از فرآیند پخت غذا فیلم گرفتند تا خیال مشتری بابت رعایت نکات و دستورالعمل‌های بهداشتی راحت شود.

تکنولوژی روز و نقش آن در حل بحران

نکته اصلی و کلیدی همین است. در واقع شاه‌کلید برنده شدن و عقب نماندن در این بازار رقابتی، تطبیق دادن خود با تکنولوژی و شرایط روز است. در دنیای کسب‌وکار جا نزدن در شرایط بحرانی و خلق ایده حرف اول را برای کسب درآمد و گسترش آن می‌زند. اگر قبلا در مقابل تکنولوژی مقاومت می‌کردید، حالا با وقوع چنین بحران‌هایی قطعا بیش از پیش به اهمیت تحولات دیجیتال پی برده‌اید. به هر حال چند وقت دیگر کرونا هم می‌رود؛ اما مشکلات و اتفاق‌های پیش‌بینی نشده که تمامی ندارند؛ پس چه بهتر که از همین حالا به فکر باشید و حضور آنلاین خود را تقویت کنید. برای مثال می‌توانید برای ارائه محصولات خود فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنید، مهارت‌هایی که بلدید را به صورت آنلاین آموزش دهید، پیج اینستاگرام راه‌اندازی کنید و از آشپزی گرفته تا بورس و هر آن‌چه بلدید با دیگران به اشتراک بگذارید، مخاطب جذب کرده و کسب درآمد کنید.

IMG 20210308 113556

به این نکته هم توجه کنید که اگر کسب‌وکارتان شکست خورده و ضرر دیده و شرایط طوری نیست که در صورت ادامه دادن بتوانید از بروز خسارت پیشگیری کنید، نباید به ادامه دادن همان فعالیت اصرار داشته باشید. می‌توانید به طور موقت کارتان را متوقف کنید و به طریق دیگری در فضای آنلاین کسب درآمد کنید.

درآمد رویایی با یک کلیک

امروزه طوری شده که اگر کسب‌وکار شما اینترنتی نباشد، می‌توان آن را یک کسب‌وکار تاریخ مصرف گذشته و رو به زوال به حساب آورد؛ پس حالا بهترین زمان است که تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کنید و کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید. دنیا به سمتی رفته که فقط با یک کلیک ساده خیلی از کسب‌وکارها و افراد به درآمد رویایی می‌رسند و کسب درآمد لزوما نیازمند اجاره یا خرید مغازه و فروشگاه‌های بزرگ و پرهزینه نیست. قرار هم نیست خدمات و محصول شما حتما چیز پیچیده‌ای باشد؛ می‌تواند حتی یک ظرف ترشی یا مربا باشد که در خانه درست می‌کنید. بله به همین سادگی. اما همه چیز هم آن‌قدر آسان نیست و باید دانش ورود به فضای آنلاین را کسب کنید و مهارت‌های آن را بیاموزید.

IMG 20210308 113629

اگر به تازگی به قشر دانشجویان بیکار پیوسته‌اید یا مدت‌هاست که فارغ‌التحصیل شده‌اید و شغلی ندارید…

اگر کارمندید اما از زندگی کارمندی و درآمد فعلی خود راضی نیستید…

اگر می‌خواهید در زمینه ارزهای دیجیتال و بورس سرمایه‌گذاری کنید…

اگر کسب‌وکار پرسودی داشتید اما در این شرایط ضرر دیده‌اید…

اگر می‌خواهید فروشگاه اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید…

اگر می‌خواهید بلاگری موفق و با درآمد بالا در اینستاگرام باشید…

اگر از کسب‌وکار آنلاین چیزی نمی‌دانید و بلد نیستید که برای رسیدن به درآمد عالی در این شرایط پیش‌آمده چه باید بکنید…

آکادمی ایوانا

بهترین روش برای یادگیری و شروع درآمدزایی یافتن یک برند معتبر و موفق است که امتحان خود را پس داده باشد. از بین گزینه‌های موجود و کسب‌وکارهایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، کمتر برندی به خوش‌نامی و موفقیت آکادمی ایوانا وجود دارد. آکادمی ایوانا به عالی‌ترین شکل فعالیت در فضای آنلاین را به شما آموزش می‌دهد.

احتمالا در این مدت نام ایوانا را زیاد شنیده باشید؛ این موضوع به خاطر عملکرد موفق و پیشینه موسسین و اعضای ایوانا است که جزء برترین صنعت‌کاران و کارآفرینان ایرانی هستند و سابقه طولانی و موفقی در حوزه‌های کارآفرینی و کسب‌وکارهای اینترنتی، تبلیغات و برندینگ، سرمایه‌گذاری در دنیای استارت‌آپی و آشنایی کامل با فضای تبلیغات دارند. همین باعث شده به هر حوزه‌ای ورود می‌کنند نتایج عملکردشان چشمگیر باشد و بتوانند به ۴۷۰ دانشجو آموزش دهند که چطور با اینترنتی که امروزه در دسترس همه‌مان است در عرض سه ماه به درآمدهای رویایی برسند. این تعداد دانشجو در نوع خود بی‌سابقه است؛ چرا شما یکی از این دانشجوهایی که به درآمد رویایی رسیده‌اند نباشید؟ حالا که هر کدام‌مان ممکن است ساعت‌ها حتی بی‌هدف در اینترنت بچرخیم و وقت‌مان را صرف امور بیهوده کنیم چرا از این زمان برای کسب درآمد استفاده نکنید؟

نظرات