مدیرعامل انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان:

فروش جعبه از سوی قنادان و شیرینی‌فروشان ممنوع شد

فروش جعبه از سوی قنادان و شیرینی‌فروشان ممنوع شد

مدیرعامل انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان با اشاره به ابلاغ افزایش نرخ زولبیا و بامیه برای سال 96، گفت: خالص‌فروشی و کسر وزن جعبه باید از سوی واحدهای صنفی مربوطه رعایت شود.

مسیح انصاری امروز (دوشنبه) با اشاره به تصویب «خالص‌فروشی کالا» در 25 اسفند ماه سال گذشته، افزود: این مصوبه در روزهای آغازین امسال ابلاغ شد، اما اجرایی نمی‌شد.

این مقام مسئول با اشاره به تاکید انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان بر اجرای این مصوبه در جلسه روز شنبه گذشته در استانداری تهران با حضور مسوولان اتحادیه‌های قنادان، میوه‌فروشان و…، بیان داشت: با وجود پذیرفتن موضوع و قول مساعد برای اجرایی کردن آن، اما در عمل موارد متعددی از فروش جعبه‌های شیرینی، زولبیا، بامیه، میوه و… گزارش شد.

وی تصریح کرد: قرار دادن این کالاها و محصولات در جعبه، بخشی از خدمات این اصناف و وظیفه آنهاست و اینکه آنها را به نرخ شیرینی، میوه و… محاسبه می‌کنند، اجحافی در حق مصرف‌کنندگان است.

انصاری خاطرنشان کرد: با تلاش‌های سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران در پیگیری درخواست انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان مبنی بر اجرای مصوبه خالص‌فروشی کالا به ویژه در قنادی ها، روز گذشته (یکشنبه) طی نامه‌ای از سوی علی فاضلی رئیس اصناف کشور به اتحادیه‌های صنف دارندگان قنادی، شیرینی‌فروشی و کافه‌قنادی تهران مبنی بر افزایش نرخ زولبیا و بامیه برای سال 96، در خصوص خالص‌فروشی و کسر وزن جعبه به این واحدهای صنفی نیز اطلاع‌رسانی شد.

وی تاکید کرد: مصرف‌کنندگان در صورت مشاهده هر گونه تخلف آن را از طریق کانال تلگرام و یا اینستاگرام به انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان یا شماره تلفن 66435666 انجمن اطلاع دهند.

در نامه مربوطه نرخ فروش هر کیلو زولبیا و بامیه درجه یک 120 هزار ریال و درجه دو مبلغ 115 هزار ریال اعلام شده است.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند