اکسکوینو
بررسی تجارت‌نیوز از گزارش مهر ماه «خساپا»:

افت فروش سایپا و کاهش 27 درصدی تولید پراید / تولید آریو از سر گرفته شد

تجارت نیوز

در بخش اول این گزارش آمده که مقدار تولید و فروش خودروی پراید نسبت به شهریور ماه روندی کاهشی به خود گرفته است؛ همچنین با وجود توقف تولید سراتو، سایپا همچنان اقدام به فروش آن می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، شرکت خودروسازی سایپا در پایان مهر ماه سال جاری، اقدام به انتشار گزارش ماهانه تولید و فروش خود کرد.

پراید در چه حالی است؟

در بخش اول این گزارش آمده که مقدار تولید و فروش خودروی پراید نسبت به شهریور ماه روندی کاهشی به خود گرفته است؛ میزان تولید این خودرو که نسبت به ماه گذشته خود با افتی 27 درصدی همراه شده، از 17,539 دستگاه در شهریور ماه، به 12,762 دستگاه در مهر ماه سال جاری رسیده است.

همچنین میزان فروش این خودرو نیز با افتی 14 درصدی مواجه شده و از 27,669 دستگاه در شهریور، به 23,602 دستگاه در مهر ماه سال 98 رسیده است.

گفتنی است که میزان تولید و فروش خودروی تیبا نیز در این ماه با کاهش همراه بوده است.

فروش سراتو با وجود توقف تولید

«خساپا» در بخش بعدی این گزارش آورده است که با وجود توقف تولید سراتو، همچنان اقدام به فروش آن کرده و در مهر ماه امسال 496 دستگاه را فروخته است.

خودروی آریو نیز که در شهریور ماه تولید آن متوقف شده بود، با از سر گیری خطوط تولید این خودرو، 154 دستگاه را ساخته و 102 دستگاه را نیز به فروش رسانده است.

در آخر نیز، مجموع فروش ریالی شرکت خودروسازی سایپا در مهر ماه سال جاری با افتی 5 درصدی همراه بوده و از نزدیک 1800 میلیارد تومان در شهریور ماه، به حدود 1700 میلیارد تومان رسیده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند