فروش محصولات لبنی ایران در فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه

روسیه

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران ضمن ملاقات با نمایندگان فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه از آمادگی ایران برای تامین اقلام لبنی و کشاورزی و فروش آن‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه گفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس سازمان توسعه تجارت در دیدار با نمایندگان فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه از آمادگی شرکت‌های ایرانی برای تامین محصولات لبنی و کشاورزی جهت عرضه در این فروشگاه‌ها خبر داد.

به نقل از ایلنا، علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت در حاشیه دومین روز همایش اقتصادی دریای خزر در مسکو با نمایندگان بانکی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، و فعالان اقتصادی کشورهای حاشیه دریای خزر دیدار و گفتگو کرد.

در دیدار معاون وزیر صمت با با یکی از مقامات بانکی روسیه بر توسعه همکاریهای بانکی دو کشور، استفاده از ارزهای محلی، تأمین منابع مالی اجرای پروژه‌ها و صدور ضمانت‌ها تاکید شد.

همچنین در دیدار پیمان‌پاک با نمایندگان یکی از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه درخصوص سازوکارهای تأمین اقلام مورد نیاز کشور روسیه به ویژه محصولات کشاورزی و لبنیات بحث و تبادل نظر شد و در پایان این دیدار رئیس سازمان توسعه تجارت از این گروه برای سفر به کشورمان و بازدید از توانمندیهای شرکت‌های ایرانی و عقد قراردادهای همکاری دعوت کرد.

پیمان‌پاک در در پایان همایش بزرگ اقتصادی و در دیدار فعالان اقتصادی کشور روسیه که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزرای اقتصاد، کشاورزی و نفت ایران برگزار شد بر حذف سهمیه اختصاص یافته بر تعرفه‌های محصولات کشاورزی مرتبط به کالاهای مشمول موافقتنامه تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اوراسیا با نهایی شدن این توافقنامه در آینده نزدیک تاکید کرد.

در ادامه این جلسه، بر حل مشکلات حمل و نقل، لجستیک به ویژه در دریای خزر، تأمین کشتی، حل مشکلات مالی و گمرکی، تبادل هیأت‌های تجاری و اقتصادی و آشنایی هرچه بیشتر تجار از نیازها و ظرفیت‌های تجاری دو کشور به ویژه در بخش کشاورزی، نفت، گاز و پتروشیمی تاکید شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند