تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

جزئیات فروش وکالتی سهام عدالت در انتظار تایید بورس / سهامداران منتظر مصوبه باشند

جزئیات فروش وکالتی سهام عدالت در انتظار تایید بورس / سهامداران منتظر مصوبه باشند

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: فروش وکالتی سهام عدالت از طریق بانک‌ها یکی از موضوعات جلسات فوق‌العاده شورای عالی بورس است که به محض نهایی شدن اطلاع‌رسانی خواهد شد، اما همچنان فروش وکالتی ممنوع است.

صبح امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اعلام کرد که امکان فروش وکالتی سهام عدالت از طریق بانک‌ها فراهم شد.

پس از آن حسین فهیمی، سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت در گفتگو با تجارت‌نیوز عنوان کرد: اطلاعیه‌ای در خصوص جزئیات فروش وکالتی سهام عدالت از طریق بانک‌ها آماده شده که تا دقایقی دیگر منتشر می‌شود.

براساس گزارش روابط عمومی سمات که به تازگی منتشر شده، حسین فهیمی خرید و فروش وکالتی سهام و تنظیم سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی را ممنوع اعلام است.

فهیمی ادامه داد: نظر رئیس‌جمهوری محترم و ستاد هماهنگی اقتصادی دولت این است که از نظام بانکی هم برای فروش سهام عدالت استفاده شود و تسهیلات بیشتری در اختیار آن دسته از سهامدارانی که قصد فروش بخشی از سهام عدالت خود را دارند، قرار گیرد.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: هم اکنون موضوع فوق در شورای عالی بورس و اوراق بهادار مطرح است و هنوز جزییات آن مصوب و ابلاغ نشده است.

پس از این اظهارات، فهیمی ضمن تایید آن به تجارت‌نیوز گفت: جلسات شورای عالی بورس به طور مکرر و فوق‌العاده در حال برگزاری است، یکی از موضوعات آن فروش وکالتی سهام عدالت از طریق بانک‌ها است که به محض نهایی شدن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

بنابراین فروش وکالتی به غیر ممنوع است و فقط از طریق بانک‌ها انجام می‌شود که هنوز چارچوب‌های آن تعیین و ابلاغ نشده است؛ سهامداران برای اطلاع بیشتر از جزئیات نحوه فروش وکالتی باید منتظر مصوبه شورای عالی بورس باشند.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند