کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی:

فعالیت موسسات غیرمجاز سامان‌دهی شده است

فعالیت موسسات غیرمجاز سامان‌دهی شده است

کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: درحال حاضر فعالیت موسسات غیرمجاز سامان‌دهی شده و تمام بانک‌ها و موسسات فعال در ایران تحت نظارت قرار دارند و جای هیچ‌گونه نگرانی برای مشتریان و کارکنان بانک‌ها وجود ندارد.

کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: درحال حاضر فعالیت موسسات غیرمجاز سامان‌دهی شده و تمام بانک‌ها و موسسات فعال در ایران تحت نظارت قرار دارند و جای هیچ‌گونه نگرانی برای مشتریان و کارکنان بانک‌ها وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی طی بیانیه‌ای با تبریک سال نو، توضیحاتی درباره فعالیت بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی داده که متن این بیانیه به شرح زیر است:

با تبریک فرا رسیدن عید نوروز و آرزوی توفیق و شادکامی‌های فراوان برای مردم عزیر کشور به‌ویژه مشتریان نظام بانکی کشور و همچنین همکاران صادق و خدوم شبکه بانکی که همواره ارائه خدمات صادقانه آنان، سلامت مالی و روان‌سازی اقتصاد را برای جامعه به ارمغان می‌آورد و هرگز هجمه‌های بی‌پایه و حاشیه‌سازی‌های ناروا علیه نظام بانکی کشور نه تنها بر آنها موثر نمی‌افتد، بلکه در تسهیل مراودات بانکی مردم کوشاتر از گذشته و با خلق خدماتی نوین نمونه‌ای از مردم‌دوستی و شفافیت را به مشتریان ارائه می‌دهند.

در این راستا، چقدر به‌جا خواهد بود که شرافت صنفی در رقابت‌های بین بانکی در جذب مشتری بیشتر، منابع و سپرده‌های افزون‌تر، آنان را به بیراهه نکشاند و به جای توصیف مزایا و خدمات با ارزش بانک خود با ناپسندی به مذمت بانک دیگر و اتصاف آنان به صفاتی نادرست از جمله «ورشکسته» یا «ناتوان مالی» و خلاصه آنچه در زبان دشمنان این آب و خاک به توصیف درمی‌آید، سعی در جذب مشتری کنند.

رفتار و گفتار تعداد انگشت‌شماری از کارکنان بانک‌ها در هنگام مراجعه مشتریان، که ظاهرا با نیت ایجاد اعتماد سپرده‌گذاران به بانک متبوع خود و به منظور جذب منابع بیشتر انجام می‌شود، نباید با عباراتی ناخوشایند در جهت تشکیک اعتماد مردم به سایر بانک‌ها، و تضعیف توانمندی واعتبار آنها همراه شود زیرا این رویه ناسالم و عاری از منش حرفه‌ای بانکی می‌تواند باعث افزایش بی‌اعتمادی نسبت به سایر بانک‌ها و موسسات اعتباری شود.

از این‌رو کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی، ضمن توجه به تبعات این رویه ناپسند برخی همکاران بانکی، به مردم اطمینان می‌دهد که حسب اظهار نظر مقامات بانک مرکزی در مصاحبه‌های مختلف که ناشی از نتایج بررسی و نظارت دقیق آنان بر نظام بانکی کشور است، تمامی بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور از توان مالی خوبی برخوردار بوده و سپرده‌گذاری نزد هر یک از آنان تحت نظارت بانک مرکزی قرار داشته و توسط صندوق ضمانت سپرده‌ها تضمین شده است. درحال حاضر فعالیت موسسات غیرمجاز سامان‌دهی شده و تمام بانک‌ها و موسسات فعال در کشور تحت نظارت قرار دارند و جای هیچ‌گونه نگرانی برای مشتریان و کارکنان بانک‌ها موجود نیست.

لذا از سپرده‌گذاران محترم و کارکنان شبکه بانکی در خواست می‌شود در صورت استماع چنین گفتاری از کارکنان بانک‌ها، که با منفی بافی و حاشیه‌سازی و جو منفی و رقابت غیرحرفه‌ای همراه است، مراتب را به ریاست همان شعبه و یا ادارات کل بازرسی بانک مربوطه اطلاع دهند.

مردم شریف ایران اطمینان داشته باشند که همه بانک‌ها و موسسات اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی، تحت نظارت کافی قرار دارند و لذا نباید تحت تاثیر گفته‌ها و رفتارهای نامناسب و نادرست و غیرحرفه ای عده‌ای محدود قرار گرفته و به تخریب بانک‌ها و موسسات اعتباری توجه داشته باشند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند