در نمایشگاه کالیفرنیا؛

قدرتمندترین خودروی لامبورگینی رونمایی شد

قدرتمندترین خودروی لامبورگینی رونمایی شد

شرکت لامبورگینی در جریان برگزاری نمایشگاه پبل بیچ کالیفرنیا از قدرتمندترین خودروی خود به نام Aventador SVJ رونمایی کرد.

لامبورگینی اعلام کرده که تنها ۹۰۰ دستگاه از خودروی یادشده تولید خواهد شد. Aventador SVJ دارای موتور ۷۷۰ اسب بخاری است و تعداد دور موتور آن در هر دقیقه ۸۵۰۰ واحد است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزن این خودرو ۱۵۲۵ کیلوگرم و شتاب صفر تا صد آن تنها در ۲.۸ ثانیه است. سرعت خودروی Aventador SVJ تنها در عرض ۸.۶ ثانیه به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد که در نوع خود منحصر به فرد است. حداکثر سرعت این مدل از لامبورگینی ۳۵۰ کیلومتر در ساعت است.

تغییرات آیرودینامیکی کارآیی و عملکرد این مدل از لامبورگینی را نسبت به مدل های قبلی تا ۴۰ درصد افزایش داده است. طراحی بدنه بالایی این خودرو تا ۷۰ درصد ارتقا یافته تا از میزان فشار هوا بر آن تا سرحد امکان کاسته شود. استفاده از فیبر کربن در بدنه و آلومینیوم سبک Nireo در چرخ ها هم وزن آن را تا حد قابل توجهی کاهش داده است.

یکی از فناوری‌های جدید به کار گرفته شده در این خودرو Dinamica Veicolo Attiva (LDVA) است که در قالب آن از حسگرهای داخلی جدیدی برای کنترل و مدیریت آنی و لحظه به لحظه سیستم‌های برقی استفاده شده است. همین امر فعال شدن سیستم‌های یادشده را در عرض ۵۰۰ میلی ثانیه ممکن می‌کند. قیمت این خودرو که در اوایل سال ۲۰۱۹ به بازار می‌آید حدود ۵۱۸ هزار دلار خواهد بود.

منبع:نیواطلس

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند