قرارداد اپراتورهای بنادر بازنگری شود

قرارداد اپراتورهای بنادر بازنگری شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر بازنگری در قرارداد پایانه‌های کالاهای عمومی گفت: اپراتورهای پایانه‌های کالای عمومی دچار مشکل هستند.

محمد راستاد در همایش سالانه معاونان امور بندری با تاکید بر بازنگری در قرارداد پایانه‌های کالاهای عمومی، افزود: عمده اپراتورهای پایانه‌های کالای عمومی دچار مشکل هستند و مشکلات کارگری در این پایانه‌ها بیشتر رویت می‌شود، بنابراین به واقعی سازی قرارداد پایانه های کالای عمومی نیاز داریم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با انتقاد از معطل شدن تمدید، اصلاح، تغییر و یا ارتقای قرادادهای بندری، تاکید کرد: هیچ قرادادی نباید گرفتار بلاتکلیفی و معطلی شود و معاونان باید تا سه‌ماه پیش از اتمام زمان قراداد، هرگونه اصلاح و تغییر در فرمت قردادها را پیش‌بینی کنند.

تحمل شنیدن نقد را داشته باشید

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به ضرورت ارزیابی مشتریان و شناسایی نقاط ضعف، خاطر نشان کرد: مسئولان امور بندری باید هرچه بیشتر با بخش خصوصی ارتباط داشته باشند و تحمل شان را برای شنیدن انتقادات تند از صاحبان کالا و بازرگانان افزایش بدهند.

وی افزود: ما خدمات ارائه می‌کنیم و تابع سازمان بنادر هستیم؛ بدیهی است که مشتریان و ذی‌نفعان مدیر پایانه را می‌شناسند و کیفیت خدمات را مطالبه می‌کنند.

هزینه غیرمتعارف بر صاحبان کالا تحمیل نشود

معاون وزیر راه و شهرسازی، در بخش دیگری از سخنان اش تصریح کرد: در سیکل خدمات دریایی و بندری به ویژه در بخش کالاهای فله باید دقت شود تا هزینه مضاعف و غیر متعارف، خارج از تعرفه، به صاحبان کالا تحمیل نشود.

حذف تشریفات زائد اداری

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با توصیه به مسئولان امور بندری مبنی بر حذف تشریفات زائد، گفت: چالش‌تان، چالش مردم باشد. خودتان را معطل تشریفات نکنید و در چارچوب قوانین و مقررات، آنها را اصلاح یا حذف کنید.

گردشگری دریایی احیا شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با پرداختن به سرمایه‌گذاری در گردشگری دریایی، تاکید کرد: سرمایه‌گذاری و احیای گردشگری دریایی با مدیریت سازمان بنادر، در حاشیه افتتاح فاز ۳ بندر شهید رجایی توسط وزیر محترم راه به رئیس‌جمهوری مطرح شد که مورد اسقبال دکتر روحانی قرار گرفت و پیگیری توسعه آن شدند.

راستاد در ادامه با بیان اینکه «قوانین و مقررات در خصوص شرکت های کارگزاری ترابری دریایی نیاز به اصلاح و به روز رسانی دارد»، گفت: ارباب رجوع در حوزه کارگزاری ترابری دریایی انتظار دارد خیلی صریح و شفاف با او برخورد شود و سردرگم نباشد.

توسعه خدمات لجستیکی در بنادر همراه با ارزش افزوده باشد

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به شکل‌گیری حوزه جدید حمل و نقل چندوجهی و لجستیک در بنادر، تصریح کرد : راه‌اندازی این مجموعه در سازمان بنادر را باید به عنوان یک فرصت نگاه کرد. صرف اتصال به ریل جوابگوی توقعات نیست.

وی با اعلام‌ اینکه در آینده بنادر انزلی و ریل نیز به فهرست بنادر متصل به شبکه سراسری راه‌آهن اضافه می‌شوند، اذعان داشت : ارتقای خدمات لجستیکی در بنادر نباید به معنی افزایش رسوب و ماندگاری کالا باشد. ارتقای خدمات لجستیکی باید همراه با ارزش افزوده باشد.

 

منبع: سازمان بنادر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند