کد خبر: 200491

رئیس اتاق بازرگانی تهران:

قطار اقتصاد کشور از ریل خارج شد

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه قطار اقتصادی کشور از ریل خارج شده است، گفت: برای بازگرداندن این قطار به ریل بخش‌خصوصی باید منسجم‌تر و قوی‌تر حرکت کند.

اشکالات لایحه بودجه 97 به مجلس ارسال شد
سرویس کسب‌وکار -

مسعود خوانساری امروز در آئین گشایش خانه تشکل‌های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گفت: اوضاع اقتصادی با مشکل روبرو است و قطار اقتصادی مقداری از ریل خارج شده است و باید این را به داخل ریل برگرداند و این در صورتی امکان‌پذیر است که بخش خصوصی قوی‌تر و منسجم‌تر حرکت کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس اتاق بازرگانی تهران بیان داشت: برای این کار باید بین بخش‌خصوصی هم‌صدایی وجود داشته باشد و برای این هم‌صدایی هم نیازمند تشکیل نهادها هستیم و راه اصلی این کار این است که به تشکل‌ها بیشتر بها داد و آنها را منسجم تر کرد.

وی افزود: در دو سال گذشته سعی شد مکانی را برای  استقرار تشکل‌ها سازماندهی کنیم که امروز شاهد افتتاح آن خواهیم بود و یکی از اهداف ایجاد خانه تشکل‌ها شناسایی مشکلات بوده است.

خوانساری بیان داشت: در سال‌جاری حدود ۲۴ تشکل در اتاق ایران ثبت شده و برنامه ما شناسایی و ثبت تشکل‌های مختلف است و فکر می‌کنیم تا سال آینده تعداد این تشکل‌ها به ۱۰۰ مورد برسد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: هدف از ایجاد خانه تشکل‌های اقتصادی اتاق بازرگانی حمایت از تشکل‌ها است.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.