کد خبر: 200491

رئیس اتاق بازرگانی تهران:

قطار اقتصاد کشور از ریل خارج شد

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه قطار اقتصادی کشور از ریل خارج شده است، گفت: برای بازگرداندن این قطار به ریل بخش‌خصوصی باید منسجم‌تر و قوی‌تر حرکت کند.

اشکالات لایحه بودجه 97 به مجلس ارسال شد
سرویس کسب‌وکار -

مسعود خوانساری امروز در آئین گشایش خانه تشکل‌های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گفت: اوضاع اقتصادی با مشکل روبرو است و قطار اقتصادی مقداری از ریل خارج شده است و باید این را به داخل ریل برگرداند و این در صورتی امکان‌پذیر است که بخش خصوصی قوی‌تر و منسجم‌تر حرکت کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس اتاق بازرگانی تهران بیان داشت: برای این کار باید بین بخش‌خصوصی هم‌صدایی وجود داشته باشد و برای این هم‌صدایی هم نیازمند تشکیل نهادها هستیم و راه اصلی این کار این است که به تشکل‌ها بیشتر بها داد و آنها را منسجم تر کرد.

وی افزود: در دو سال گذشته سعی شد مکانی را برای  استقرار تشکل‌ها سازماندهی کنیم که امروز شاهد افتتاح آن خواهیم بود و یکی از اهداف ایجاد خانه تشکل‌ها شناسایی مشکلات بوده است.

خوانساری بیان داشت: در سال‌جاری حدود ۲۴ تشکل در اتاق ایران ثبت شده و برنامه ما شناسایی و ثبت تشکل‌های مختلف است و فکر می‌کنیم تا سال آینده تعداد این تشکل‌ها به ۱۰۰ مورد برسد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: هدف از ایجاد خانه تشکل‌های اقتصادی اتاق بازرگانی حمایت از تشکل‌ها است.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
مثقال طلا (%0.06)
628800
400
سکه امامی (%0)
1510000
دلار (%0.04)
4477
2
یورو (%0.02)
5522
1
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.