رئیس اتاق بازرگانی تهران:

قطار اقتصاد کشور از ریل خارج شد

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه قطار اقتصادی کشور از ریل خارج شده است، گفت: برای بازگرداندن این قطار به ریل بخش‌خصوصی باید منسجم‌تر و قوی‌تر حرکت کند.

قطار اقتصاد کشور از ریل خارج شد

مسعود خوانساری امروز در آئین گشایش خانه تشکل‌های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گفت: اوضاع اقتصادی با مشکل روبرو است و قطار اقتصادی مقداری از ریل خارج شده است و باید این را به داخل ریل برگرداند و این در صورتی امکان‌پذیر است که بخش خصوصی قوی‌تر و منسجم‌تر حرکت کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس اتاق بازرگانی تهران بیان داشت: برای این کار باید بین بخش‌خصوصی هم‌صدایی وجود داشته باشد و برای این هم‌صدایی هم نیازمند تشکیل نهادها هستیم و راه اصلی این کار این است که به تشکل‌ها بیشتر بها داد و آنها را منسجم تر کرد.

وی افزود: در دو سال گذشته سعی شد مکانی را برای  استقرار تشکل‌ها سازماندهی کنیم که امروز شاهد افتتاح آن خواهیم بود و یکی از اهداف ایجاد خانه تشکل‌ها شناسایی مشکلات بوده است.

خوانساری بیان داشت: در سال‌جاری حدود ۲۴ تشکل در اتاق ایران ثبت شده و برنامه ما شناسایی و ثبت تشکل‌های مختلف است و فکر می‌کنیم تا سال آینده تعداد این تشکل‌ها به ۱۰۰ مورد برسد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: هدف از ایجاد خانه تشکل‌های اقتصادی اتاق بازرگانی حمایت از تشکل‌ها است.

 

منبع: فارس


این مطلب را به اشتراک بگذارید