قطر بانک ملی ابوظبی را متهم به دستکاری ریال کرد

قطر بانک ملی ابوظبی را متهم به دستکاری ریال کرد

بانک مرکزی قطر در نامه‌ای به وزارت خزانه‌داری آمریکا خواستار شروع تحقیقاتی در مورد بانک ملی ابوظبی مبنی بر دستکاری ریال و بازارهای اوراق بهادار این کشور کرد.

بانک مرکزی قطر از رگولاتورهای آمریکایی در خواست کرد که تحقیقاتی را در مورد بزرگ‌ترین بانک فرعی آمریکا در امارات متحده عربی یعنی بانک ملی ابوظبی در راستای دستکاری پول قطر و بازار سهام این کشور شروع کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک مرکزی قطر، بانک ملی ابوظبی را متهم به طراحی معاملات ارزی تقلبی بمنظور آسیب رساندن به اقتصاد قطر در راستای بخشی از تحریم‌های اقتصادی کشورهای عربی خلیج فارس علیه خود عنوان کرده است.

در همین حال بانک مرکزی قطر در نامه‌ای به وزارت خزانه‌داری آمریکا خواستار تحقیق از اولین بانک آمریکایی در ابوظبی شده است. البته اکثریت سهام بانک ملی ابوظبی، دولتی است.

همچنین در نامه‌ای دیگر، بانک مرکزی قطر از کمیسیون تجارت بورس کالای آینده آمریکا در خواست کرده که در مورد احتمال دستکاری پول قطر توسط بانک ملی ابوظبی تحقیقاتی را شروع کند.

همچنین مقامات قطری اعلام کرده‌اند که ما بر این باور هستیم که بانک ملی ابوظبی در یکسری از فعالیت‌های غیرقانونی برای آسیب رساندن به رفاه مالی قطر شرکت کرده است که از جمله آن دستکاری ریال و بازارهای اوراق بهادر قطر است.

بر پایه این گزارش، کشورهای عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین از ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ میلادی تحریم‌هایی را علیه قطر به دلیل مسائل سیاسی اعمال کرده‌اند.

 

منبع: رویترز

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند