موضوعات داغ:

کوچکی نژاد: قطعه‌سازی باعث زنده نگه داشتن خودروسازی می‌شود

کوچکی نژاد: قطعه‌سازی باعث زنده نگه داشتن خودروسازی می‌شود

قطعه سازی نباشد خودروسازی هم وجود ندارد. باید بانکها و دولت کمک کنند تا مقطع تحریم که بسیار سخت است پشت سر گذاشته شود این بدون شک باعث افزایش کیفیت خودروهای ساخت داخل می شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، بحث ایجاد اشتغال با توجه به پیش‌بینی بسیاری از کارشناسان در سال 99 باید با جدیت بیشتری دنبال شود. محدودیت‌هایی که در این زمینه خصوصاً در دستگاه‌های دولتی وجود دارد سبب می‌شود که توجه به سمت بنگاه‌های خصوصی جلب شود. بنگاه‌هایی که با وجود داشتن موانعی مانند تحریم و گرانی تولید همچنان می‌توانند نقطه‌ی اتکاء در زمینه‌ی ایجاد اشتغال باشند.

هجمه‌هایی که گاهاً در مورد برخی از نهادهای خصوصی شکل می‌گیرد این سؤال را مطرح می‌کند که در نبود این سازمان‌ها و با توجه به شرایط موجود چه کسی متولی ایجاد اشتغال خواهد بود و آیا در آئینه‌ی اقتصاد مقاومتی تنها انتقاد مطرح است یا اینکه نگاه به داخل باید انعطاف بیشتری داشته باشد و سعی بر تقویت آن‌ها به شکل قوی شکل گیرد؟

بزرگترین قطعه‌سازی کشور یعنی کروز از جمله‌ی سازمان‌هایی است که با وجود موانع بین‌المللی و گاهاً بی‌مهری‌های داخلی همچنان به موضوع ایجاد اشتغال همیت داشته و از این جهت جزو خواص می‌باشد.

جبار کوچکی‌نژاد نماینده‌ی مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: اشتغال در کشور در حوزه‌ی صنعت، خدمات و گردشگری اهمیت بسیار زیادی دارد. خصوصا در زمینه‌ی خودرو و بخش‌هایی که به این تولید کمک می‌کنند باید نگاه ویژه‌ای وجود داشته باشد. بحث تحریم‌ها هم خودروسازان ما و هم قطعه سازان ما را دچار بحران کرده.

خصوصاً قطعه سازان ما در کنار این مسائل طلب‌های زیادی از خودروسازان دارند در این شرایط باید قطعه‌سازان کمک کرد اگر قطعه‌سازی نباشد خودروسازی هم وجود ندارد. باید بانک‌ها و دولت کمک کنند تا مقطع تحریم که بسیار سخت است پشت سر گذاشته شود این بدون شک باعث افزایش کیفیت خودروهای ساخت داخل می‌شود.

کوچکی نژاد افزود: باید به تولید خودروهای هیبریدی که هم در کاهش آلایندگی هوا و هم در آسایش مردم نقش دارند نگاه ویژه ای وجود داشته باشد.

منبع: نبض بازار

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند