آخرین قیمت طلا پیش از امروز ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ / آینده بازار طلا چگونه است؟

آخرین قیمت طلا پیش از امروز ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ / آینده بازار طلا چگونه است؟

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت با ۹ هزار تومان افزایش، ۹۹۴ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. برای بازار طلا چه پیش‌بینی‌هایی وجود دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز (۲۲ اردیبهشت) با ۹ هزار تومان افزایش، ۹۹۴ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. قیمت سکه بهار آزادی در بازار آزاد چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت با ۲۰۳ هزار تومان افزایش، ۹ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان معامله شد.

قیمت طلا و سکه دیروز چهارشنبه در بازار تهران صعودی بود. این در حالی است که روند قیمت طلا در بازار جهان کاهشی بوده است و چهارشنبه هر اونس طلا در بازار جهان با چهار دلار کاهش به نرخ یک هزار و ۸۳۴ دلار معامله شده است.

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره علت افزایش قیمت طلا و سکه در بازار ایران به تجارت‌نیوز گفت: با صعودی شدن قیمت دلار و بازگشایی واحدهای صنفی دوباره تقاضا برای خرید سکه و طلای آب شده زیاد شده است و همین افزایش تقاضا و افزایش قیمت دلار، طلا و سکه را در بازار داخلی صعودی کرد.

او در پیش‌بینی بازار امروز هم توضیح داد: چنانچه روند افزایشی قیمت دلار تداوم داشته باشد، امروز قیمت طلا اندکی گران ‌می‌شود.

به گفته محمدولی، پس از عید فطر چنانچه تقاضا برای طلا در بازار کاهش نداشته باشد ممکن است افزایش قیمت طلا دوباره ادامه‌دار شود.

اقتصادنیوز نوشت:

بالای مرز ۱۰ میلیونی، فروش های سکه بازان افزایش یافت و قیمت فلز گران بهای داخلی به محدوده ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی بازگشت. به گفته فعالان، برگشت قیمتی اونس طلا در بازارهای جهانی یکی از عواملی بود که موجب شد سکه بازان از موقعیت خرید عقب نشینی و از بخشی از خریدهای قبلی خود سودگیری کنند. سکه در روزهای اخیر بیش از ۶۰۰ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و طبیعی بود که پس از نزدیک به ۶ درصد رشد، گروهی از بخشی از خریدهای خود کسب سود کنند.

شرایط صعود در بازار سکه

تحلیل‌گران فنی باور دارند در صورتی که سکه به زیر محدوده حمایتی ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی نرود، بار دیگر خریداران وارد بازار خواهند شد و برای شکست محدوده ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی تلاش خواهند کرد.در کنار این، به گفته فعالان، در صورتی که فردا دلار کاهش خاصی را تجربه نکند، ممکن است فلز گران بهای داخلی باز هم صعود قیمت را تجربه کند. از نگاه این دسته در آستانه عید فطر، طبیعی است که مقداری تقاضای فیزیکی برای خرید انواع سکه بالا برود. با این حال، روند بازار سکه بیش از هر عاملی به نوسان قیمت دلار گره خورده است. ادامه نوسان اسکناس آمریکایی بالای محدوده ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومانی می تواند زمینه ساز ورود خریداران جدید به بازار سکه شود.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند