تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت تیرآهن امروز پنجم بهمن / یخ تقاضا در بازار آهن آب شد

قیمت تیرآهن امروز پنجم بهمن / یخ تقاضا در بازار آهن آب شد

قیمت تیر آهن و میلگرد نسبت به روز گذشته افزایش پیدا کرد. علی رغم اینکه قیمت دلار امروز نوسان کاهشی داشت اما قیمت تیرآهن امروز پنجم بهمن افزایش پیدا کرده است. علت گرانی تیر آهن چیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز قیمت دلار اندکی کاهش پیدا کرد. گویا یخ تقاضا برای خرید تیرآهن و میلگرد باز شده است. افزایش تقاضا قیمت تیرآهن را بالا برده است. البته دومین دلیل نوسان این فلز می‌تواند تداوم قطع برق فولادی‌ها باشد.

امروز پنجم بهمن ماه قیمت تیرآهن و میلگرد به دلیل قطع برق فولادی‌ها و در هر کیلو به ترتیب ۵۰ تا ۳۰۰ تومان افزایش پیدا کرد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد امروز پنجم بهمن ماه، هر کیلو میلگرد در بازار با قیمت ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد. همچنین قیمت هر کیلو از این فلز در بازار به قیمت به ۱۶ هزار تومان رسید.

قیمت تیرآهن چند؟

آیا افزایش قیمت میلگرد و تیرآهن ادامه‌دار است؟ گویا تا زمانی که قطع برق فولادی‌ها ادامه داشته باشد قیمت میلگرد نیز در بازار نوسان دارد.

روز گذشته محمدصادق چیت‌ساز، عضو هیات رئیسه اتحادیه آهن فروشان گفت: «اگر چه هنوز بازار آهن راکد است اما قطع برق کارخانه‌های فولادی در افزایش قیمت تیرآهن و میلگرد نقش موثری داشت.

روند افزایشی قیمت فلزات بستگی به آینده صنعت ساخت و ساز در ایران دارد. چنانچه روند ساخت و ساز برای انبوه‌سازان به صرفه باشد ممکن است این افزایش تقاضا باعث گرانی تیرآهن و میلگرد شود.»

قطع برق چه تاثیری بر قیمت فلزات دارد؟

تازه‌‌ترین گزارش مرکز آمار ایران درباره تحولات بازار مسکن در کشور و تهران حاکی است در بهار ۱۴۰۰، ۱۱ هزار و ۵۵ واحد مسکونی در پایتخت مجوز ساخت دریافت کرده‌‌اند که این میزان در مقایسه با فصل قبل – زمستان ۹۹- ۲/ ۱۷ درصد کاهش داشته است.

پیش‌تر حمیدرضا رستگار، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن گفت: به دلیل فصل سرما و قطع برق و گاز برخی واحدهای فولادی قیمت تیرآهن و میلگرد افزایش پیدا کرد. چرا که با قطع برق، تولید کاهش پیدا کرده است.

برای مطالعه بیشتر خبر برق واحدهای فولادی از امروز قطع شد را بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند