قیمت مرغ و تخم مرغ اعلام شد/ قیمت روغن و لبنیات چقدر افزایش یافت؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : عضویت در شانگهای و بریکس جنبه تجاری ندارد/ بدون FATF گشایش اقتصادی بی‌معناست
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت مرغ و تخم مرغ اعلام شد/ قیمت روغن و لبنیات چقدر افزایش یافت؟

اساسی

پس از کش و قوس‌های فراوان، سرانجام امروز قیمت مرغ، تخم مرغ، روغن و لبنیات افزایش یافت. اما بهای این چهار گروه کالای اساسی چقدر بالا رفت؟

به گزارش تجارت‌نیوز، حدود ۳۶ پس از آنکه وزیر کشور از افزایش قیمت مرغ، تخم مرع، لبنیات و روغن خبر داد، قیمت جدید این چهار گروه کالای اساسی اعلام شد.

در همین زمینه خبرگزاری فارس گزارش داد: قیمت هر کیلوگرم مرغ به ۶۰ هزار تومان، هر کیلو تخم‌مرغ به ۴۰ هزار تومان (شانه ۱.۹ کیلوگرمی حدود ۷۶ هزار تومان)، هر بطری ۸۰۰ گرمی روغن خوراکی به ۶۰ هزار تومان، پنیر بسته‌ای به ۳۸ هزار تومان و شیر نایلونی به ۱۵هزار تومان افزایش می‌یابد.

قیمت مرغ

این ارقامی در حالی امروز از سوی خبرگزاری فارس منتشر شد که از روز گذشته گمانه‌زنی‌هایی درباره قیمت کالاهای اساسی صورت گرفت. در حالی که قیمت‌های اعلامی نزدیک به این ارقام بودند، نهادهای ذی‌ربط آن را تکذیب کردند.

مسئولان دولت معتقدند که این افزایش قیمت‌ها در راستای اصلاح یارانه کالاهای اساسی انجام شد. بر همین اساس یارانه‌های نقدی از بیستم اردیبهشت ۱۴۰۱ بر مبنای دهک‌بندی‌ها برای هر نفر به ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

حال دولتمردان معتقدند که این یارانه کمک معیشتی برای خانوار چهار نفره سه دهک اول در ماه به یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌رسد. یعنی فقط ۸۱۴ هزار تومان این یارانه صرف خرید سبد کالاهای اساسی با قیمت‌های جدید می‌شود. حال باید دید واکنش بازار در برابر قیمت‌های جدید چه خواهد بود؟

برای مطالعه بیشتر خبر جزئیات جدید قیمت روغن را بخوانید.

نظرات