قیمت جهانی طلا سال آینده به ۱۴۴۵ دلار خواهد رسید

موسسه ئی‌تی‌اف‌سکوریتی در تازه‌ترین گزارش خود پیش‌بینی نسبت به قیمت جهانی طلا در سال 2018 را افزایش داده است.
قیمت جهانی طلا سال آینده به ۱۴۴۵ دلار خواهد رسید

موسسه ئی‌تی‌اف‌سکوریتی اعلام کرد: طلا به عنوان یک ابزار مدیریت ریسک و ذخیره ارزش دارایی و سرمایه، جایگاه مهمتر و باارزش‌تری در سال ۲۰۱۸ میلادی پیدا خواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش موسسه ئی‌تی‌اف‌سکوریتی افزود: طلا یک سرمایه‌گذاری مطمئن در برابر بسیاری از ریسک‌های سیاسی و اقتصادی شناخته شده و ناشناخته است و به نظر می‌رسد ابزار قدرتمندی برای حفظ ارزش دارایی و سرمایه در بلند‌مدت به شمار می‌رود.

مکسول گلد تحلیلگر ارشد موسسه ئی تی اف سکوریتی تاکید کرد: طلا نقش مهمی در سبد سرمایه‌گذاری دارد و سرمایه گذاران نباید از طلا در سبدهای خود غافل شوند.

بر اساس اعلام این موسسه سرمایه گذاری قیمت جهانی طلا طی سال آینده بین ۱۰۷۰ تا ۱۴۴۵ دلار در نوسان خواهد بود و این نوسانات بستگی به سناریوهای مختلفی دارد که ممکن است طی ماه‌های آینده رخ دهد.

پیش‌بینی می‌شود تقاضای جهانی طلا طی سال ۲۰۱۸ میلادی تحت تاثیر ریسک‌های سیاسی و اقتصادی، نوسانات نرخ ارزو سیاست های پولی بانک‌های مرکزی بزرگ جهان با تغییرات مهمی روبرو خواهد شد.

در صعودی‌ترین حالت قیمت طلا در شرایطی به ۱۴۴۵ دلار در هر اونس می‌رسد که نرخ تورم با افزایش چشمگیری روبرو شود، فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را به تاخیر بیندازد و نگرانی‌ها نسبت به تنش‌های سیاسی و اقتصادی جهان افزایش یابد.

از سوی دیگر قیمت طلا به شرطی به کمتر از ۱۰۷۰ دلار خواهد رسید که فدرال رزرو سیاست‌های سختگیرانه پولی بیشتری را اتخاذ کند و برنامه کاهش تراز مالی فدرال رزرو نیز با جدیت کامل اجرا شود.

این موسسه سرمایه گذاری بر این باور است که فدرال رزرو طی سال آینده ۳ بار بهره را افزایش می‌دهد و نرخ تورم نیز به ۲٫۶ درصد خواهد رسید.

این مساله موجب خواهد شد تا قیمت طلا در سال آینده بین ۱۲۵۰ تا ۱۳۰۰ دلار در نوسان باشد.

این گزارش نشان می‌دهد که نرخ تورم آمریکا از ۲٫۴ درصد در ماه ژوئن به ۲٫۶ درصد در دسامبر افزایش خواهد یافت.

به اعتقاد موسسه ئی تی اف، نقره بهترین عملکرد را در بین فلزات گرانبها خواهد داشت و تا اواسط سال آینده به ۱۸ دلار در هر اونس خواهد رسید. رشد تولیدات صنعتی مهمترین عامل رونق تقاضا برای نقره و افزایش احتمالی قیمت آن خواهد بود.

افزایش تقاضای جهانی برای پنل های خورشیدی و رشد تقاضای صنعتی می‌تواند نقره را به با بهترین عملکرد قیمتی، طی سال‌های اخیر روبرو کند. ظرفیت تولید برق خورشیدی در آمریکا طی سال ۲۰۱۶ میلادی با رشد ۹۵ درصدی روبرو شده است.

 

منبع: طلا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز