موضوعات داغ:

قیمت جهانی طلا سال آینده به 1445 دلار خواهد رسید

قیمت جهانی طلا سال آینده به 1445 دلار خواهد رسید

موسسه ئی‌تی‌اف‌سکوریتی در تازه‌ترین گزارش خود پیش‌بینی نسبت به قیمت جهانی طلا در سال 2018 را افزایش داده است.

موسسه ئی‌تی‌اف‌سکوریتی اعلام کرد: طلا به عنوان یک ابزار مدیریت ریسک و ذخیره ارزش دارایی و سرمایه، جایگاه مهمتر و باارزش‌تری در سال 2018 میلادی پیدا خواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش موسسه ئی‌تی‌اف‌سکوریتی افزود: طلا یک سرمایه‌گذاری مطمئن در برابر بسیاری از ریسک‌های سیاسی و اقتصادی شناخته شده و ناشناخته است و به نظر می‌رسد ابزار قدرتمندی برای حفظ ارزش دارایی و سرمایه در بلند‌مدت به شمار می‌رود.

مکسول گلد تحلیلگر ارشد موسسه ئی تی اف سکوریتی تاکید کرد: طلا نقش مهمی در سبد سرمایه‌گذاری دارد و سرمایه گذاران نباید از طلا در سبدهای خود غافل شوند.

بر اساس اعلام این موسسه سرمایه گذاری قیمت جهانی طلا طی سال آینده بین 1070 تا 1445 دلار در نوسان خواهد بود و این نوسانات بستگی به سناریوهای مختلفی دارد که ممکن است طی ماه‌های آینده رخ دهد.

پیش‌بینی می‌شود تقاضای جهانی طلا طی سال 2018 میلادی تحت تاثیر ریسک‌های سیاسی و اقتصادی، نوسانات نرخ ارزو سیاست های پولی بانک‌های مرکزی بزرگ جهان با تغییرات مهمی روبرو خواهد شد.

در صعودی‌ترین حالت قیمت طلا در شرایطی به 1445 دلار در هر اونس می‌رسد که نرخ تورم با افزایش چشمگیری روبرو شود، فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را به تاخیر بیندازد و نگرانی‌ها نسبت به تنش‌های سیاسی و اقتصادی جهان افزایش یابد.

از سوی دیگر قیمت طلا به شرطی به کمتر از 1070 دلار خواهد رسید که فدرال رزرو سیاست‌های سختگیرانه پولی بیشتری را اتخاذ کند و برنامه کاهش تراز مالی فدرال رزرو نیز با جدیت کامل اجرا شود.

این موسسه سرمایه گذاری بر این باور است که فدرال رزرو طی سال آینده 3 بار بهره را افزایش می‌دهد و نرخ تورم نیز به 2.6 درصد خواهد رسید.

این مساله موجب خواهد شد تا قیمت طلا در سال آینده بین 1250 تا 1300 دلار در نوسان باشد.

این گزارش نشان می‌دهد که نرخ تورم آمریکا از 2.4 درصد در ماه ژوئن به 2.6 درصد در دسامبر افزایش خواهد یافت.

به اعتقاد موسسه ئی تی اف، نقره بهترین عملکرد را در بین فلزات گرانبها خواهد داشت و تا اواسط سال آینده به 18 دلار در هر اونس خواهد رسید. رشد تولیدات صنعتی مهمترین عامل رونق تقاضا برای نقره و افزایش احتمالی قیمت آن خواهد بود.

افزایش تقاضای جهانی برای پنل های خورشیدی و رشد تقاضای صنعتی می‌تواند نقره را به با بهترین عملکرد قیمتی، طی سال‌های اخیر روبرو کند. ظرفیت تولید برق خورشیدی در آمریکا طی سال 2016 میلادی با رشد 95 درصدی روبرو شده است.

 

منبع: طلا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند