قیمت جهانی نفت افزایش یافت

قیمت نفت پس از کاهش قابل توجه در جلسه قبل، امروز اندکی افزایش داشت، اما همچنان نگرانی‌ها از بروز بحران در بازارهای نوظهور و اختلافات تجاری میان آمریکا و چین و تاثیر آن بر میزان رشد تقاضا به قوت خود باقی است.
قیمت جهانی نفت افزایش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۳ سنت، معادل ۰٫۳ درصد افزایش به ۷۸ دلار و ۴۱ سنت رسید. دیروز قیمت نفت برنت ۲ درصد کاهش داشت. قیمت نفت برنت در روز چهارشنبه به بالاترین رقم از ۲۲ می یعنی ۸۰ دلار و ۱۳ سنت رسیده بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت نفت خام آمریکا هم پس از کاهش ۲٫۵ درصدی در روز پنجشنبه، امروز ۲۷ سنت، معادل ۰٫۴ درصد افت کرد و به ۶۸ دلار و ۸۶ سنت رسید.

آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داده که هرچند بازار نفت در حال حاضر شکاف زیادی بین عرضه و تقاضا ندارد و تقاضای جهانی در طی ۳ ماه آینده به ۱۰۰ میلیون بشکه در روز خواهد رسید، اما ریسک های متوجه اقتصاد جهانی در حال افزایش است.

آژانس همچنین در گزارش ماهیانه خود آورده است: در حالی که به سال ۲۰۱۹ نزدیک می شویم، ریسک احتمالی قابل پیش‌بینی در برخی اقتصادهای نوظهور مهم قرار دارد که بخش از آن به افت ارزش پول ملی این کشورها در برابر دلار و بالا رفتن هزینه واردات انرژی برمی‌گردد… علاوه بر این، این ریسک وجود دارد که اختلافات تجاری موجب کاهش رشد اقتصادی شود.

روزنامه دولتی چاینا دیلی چین امروز در سرمقاله خود نوشت، چین در هیچ مذاکره تجاری‌ای تسلیم خواست‌های آمریکا نخواهد شد. این مطلب پس از آن منتشر شده که مقامات چینی از دعوت واشنگتن برای دور جدید مذاکرات استقبال کرده اند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا دیروز در توئیتر خود نوشت، آمریکا در مذاکرات دست بالا را دارد.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز