۲ برابر شدن قیمت جوجه یک روزه / آیا قیمت مرغ گران می‌شود؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : عضویت در شانگهای و بریکس جنبه تجاری ندارد/ بدون FATF گشایش اقتصادی بی‌معناست
مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی در گفتگو با تجارت‌نیوز:

۲ برابر شدن قیمت جوجه یک روزه / آیا قیمت مرغ گران می‌شود؟

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی از دو برابر شدن قیمت جوجه یک روزه خبر داد و گفت: قیمت جوجه یک روزه به طور چشم‌گیر افزایش یافت. به طوری‌که در 10 روز گذشته قیمت جوجه یک روزه دو هزار و 300 تومان بود حالا قیمت آن به پنج هزار و 200 تومان رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، افزایش قیمت دلار علاوه بر اینکه قیمت نهاده‌های دامی را بالا بُرد حالا قیمت جوجه‌های یک روزه را هم ظرف 10 روز گذشته دو برابر کرده است. با افزایش نهاده‌های دامی و بالا رفتن قیمت جوجه یک روزه آیا قیمت مرغ در شب عید گران می‌شود؟

به گفته مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی، چنانچه دولت نهاده مورد نیاز مرغدار را تهیه کند در شب عید قیمت مرغ به 50 هزار تومان نمی‌رسد. دولت تاکنون توانسته 80 درصد ذرت و 50 درصد کنجاله سویا را تامین کند با این شرایط قیمت واقعی مرغ برای مصرف‌کننده 24 هزار تومان است.

با توجه به افزایش قیمت جوجه یک روزه برنامه بخش‌خصوصی درباره اصلاح قیمت مرغ چیست؟ محمد علی کمالی سروستانی پاسخ داد: دولت با افزایش قیمت نهاده‌های دامی، قیمت مرغ را دستوری افزایش داد اما این قیمت فعلی با واقعیت‌های تولید همخوانی نداشت. چنانچه ظرف چند روز آینده وزارت صمت و جهادکشاورزی تصمیم جدی درباره اصلاح قیمت مرغ نگیرند از این پس مرغدارها یا جوجه‌ریزی نمی‌کنند یا میزان تولید را کاهش می‌دهند.

قیمت مرغ چقدر است؟

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی درباره قیمت مرغ به تجارت‌نیوز گفت: قیمت مرغ زنده نسبت به دو روز گذشته 114 تومان کاهش یافت و به قیمت 18 هزار و 370 تومان رسید. همچنین قیمت مرغ گرم درب کشتارگاه‌ها 25 هزار تومان است. مرغ برای مصرف‌کننده نهایی هم 27 تا 29 هزار تومان تمام می‌شود.

مرغداران می‌گویند علاوه بر افزایش قیمت جوجه یک روزه مشکل نهاده همچنان لاینحل مانده و چنانچه خوراک طیور با همین شیوه به دست مرغدار برسد ممکن است قیمت مرغ تا پایان سال به کیلویی 40 هزار تومان برسد و بازار دوباره ملتهب ‌شود.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: در حال نزدیک شدن به پایان سال هستیم چنانچه تامین نهاده از سوی دولت اطمینان بخش باشد مرغدارها سرعت جوجه‌ریزی را افزایش می‌دهند.

نظرات