موضوعات داغ:
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی پاسخ داد:

چرا قیمت حبوبات و برنج در بازار گران شده است؟

چرا قیمت حبوبات و برنج در بازار گران شده است؟

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی می‌گوید: قیمت تمام حبوبات در بازار به دلیل کمبود احتمالی گران شده است. علت افزایش قیمت حبوبات در بازار نیز عدم ترخیص کالاها از گمرکات و عدم بارگیری محصولات جدید است. 

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت حبوبات در بازار گران شده است؟ به تجارت‌نیوز گفت: قیمت تمام حبوبات در بازار به دلیل احساس کمبود گران شده است. علت افزایش قیمت حبوبات در بازار نیز عدم ترخیص کالاها از گمرکات و عدم بارگیری محصولات جدید است. کالا به اندازه نیاز مردم در گمرکات وجود دارد.

محمد آقا طاهر در ادامه افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا دولتمردان اولویت واردات را به کالاهای بهداشتی اختصاص دادند. پیش‌بینی ما این است که به دلیل کمبود احتمالی کالا قیمت حبوبات به حالت قبل باز خواهد گشت. معتقدیم بعد از ترخیص حبوبات از انبار گمرکات قیمت کالا ارزان نمی‌شود اما قیمت حبابی محصولات کاهش خواهد یافت.

او اظهارکرد: دولت به دنبال ترخیص کالاهای اساسی مردم است و قیمت‌ها متعادل خواهد شد. قیمت برنج‌های وارداتی نسبت به قبل از عید ۴۰ درصد گران شده است و حالا قرار است وزارت صمت با توزیع کالاها به اصناف منتخب، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌ها قیمت را متعادل کند. مردم نگران کمبود کالا نباشند اما متاسفانه ممکن است که شاهد گرانی کالاهای اساسی در بازار باشیم.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند