حراج ملک ایرانیان در گرجستان / قیمت خانه در گرجستان چند؟ (جدول قیمت)

حراج ملک ایرانیان در گرجستان / قیمت خانه در گرجستان چند؟ (جدول قیمت)

پس از مشکلات ایرانیان برای ورود و اخذ اقامت گرجستان، حالا رویای سرمایه‌گذاری در گرجستان به تعبیر برخی از رسانه‌ها به کابوس تبدیل شده است و ایرانیان اقدام به فروش املاک خود کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، گرجستان یکی از کشورهای زیبا در آسیا و اروپا است که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به دلیل داشتن طبیعت زیبا و آثار تاریخی به خود جذب می‌کند.

در بین این گردشگران، ایرانیان نیز این کشور را برای مسافرت‌های برون‌مرزی خود بسیار انتخاب می‌کنند.

گرجستان با داشتن آب‌وهوای چهارفصل، کلیساهای قدیمی و در عین حال بسیار باشکوه، سواحل کنار دریای زیبا و کوه‌های همیشه پر از برف خود معروف است. بنابراین دوستداران سفر، همیشه اطلاعات تور گرجستان را در آژانس‌های مختلف بررسی می‌کنند.

یک آگهی فروش ملک ایرانیان در گرجستان

وقتی در آستانه عید نوروز 97 علی پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از خروج سرمایه هنگفتی حدود 30‌ میلیارد دلار از ایران خبر داد و محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز هم علت جهش قیمت در بازار دلار را به خروج ارز برای خرید ملک در کشورهای خارجی دانست؛ کسی فکرش را نمی‌کرد در عرض کمتر از چند ماه ورق برگردد و رؤیای اخذ اقامت در گرجستان به کابوسی برای خریداران تبدیل شود.

اوایل شهریور ماه امسال بود که یوسب چاخواشویلی در آیین افتتاحیه دفتر کارگزاری اتاق مشترک بازرگانی ایران و گرجستان در تهران می‌گوید که دیگر گرجستان به سادگی اقامت به کسانی که ملک در گرجستان بخرند، نمی‌دهد.

پس از آن موج مشکلات متعددی برای ایرانیان ایجاد شد؛ از قبیل مسدودیت حساب بانکی تجار ایرانی، محدودیت‌های شدید برای گشایش حساب و توقف صدور مجوز تردد برای ایرانیانی که ملک در گرجستان خریده بودند.

بر این اساس به گزارش ایرنا هزار و 151 خارجی ماه گذشته از ورود به گرجستان منع شدند.

بر اساس گزارش روز سه شنبه وزارت کشور گرجستان ، طی ماه گذشته – نوامبر- به 434 شهروند ایرانی ، 370 شهروند هندی و 46 شهروند ترکیه اجازه ورود به این کشور داده نشد.

در این باره سفیر ایران در گرجستان به ایسنا گفته است:« رفتار مقامات گرجستانی با آنچه در توافق لغو روادید با ایران آمده، متفاوت است.
پس از دریافت گزارشاتی مبنی بر ممانعت از ورود مسافران ایرانی به گرجستان لازم است که در توافق لغو روادید میان دو کشور تجدید نظر شود.
ما هیچ اطلاعاتی دال بر اینکه گرجستان در حال بررسی مجدد اعطای ویزا به ایرانی‌ها است دریافت نکرده‌ایم و آنها هیچ قصدی هم برای این کار ندارند.»

یک آگهی فروش ملک ایرانیان در گرجستان

روزنامه جوان، 27 آذر ماه گزارشی مبنی بر فروش ملک ایرانیان در گرجستان منتشر کرد و نوشت:« پس از شکل‌گیری تمامی این اتفاقات و بر باد رفتن رؤیای اخذ اقامت در گرجستان، حالا ایرانیان سر خورده از خرید ملک در این کشور که به بن بست دولت این کشور خورده‌اند، تلاش خود را برای فروش املاک و زنده کردن بخشی از دارایی‌شان آغاز کرده‌اند».

به نحوی که این روزها بخش مهمی از آگهی‌های سایت‌هایی همچون دیوار و شیپور به فروش املاک این افراد اختصاص پیدا کرده‌است.

جالب اینجاست که این افراد برای جلوگیری از ضرر بیشتر، حتی راضی شده‌اند، املاک خود را زیر قیمت هم بفروشند؛ چراکه این روزها شایعه‌ای عجیب در دل تفلیس آنان را دچار تشویش کرده که می‌گوید: «دولت جدید گرجستان، به تأسی از فشارهای امریکا قصد دارد دارایی‌های ایرانیان را مسدود و مصادره کند.»

روزنامه شهروند نیز در 27 آذر ماه با تیتر «پایان ماه عسل در گرجستان» به موضوع فروش املاک ایرانی در گرجستان از طریق سایت‌های دیوار و شیپور پرداخته و توضیح می‌دهد که:« ایرانی‌ها به خانه‌های گرجستانی‌شان چوب حراج زدند. حالا سایت‌های دیوار و شیپور پر از آگهی‌های فروش ملک در تفلیس و باتومی است».

اما در این آگهی‌ها ملک در گرجستان چقدر قیمت خورده است؟

قیمت                    امکانات                  متراژ                   
توافقیطبقه‌ نهم از ساختمان 12طبقه

نورگیر عالی و استفاده از متریال روز اروپا در ساخت

با خرید این اپارتمان به قیمت استثنایی فقط تا29 روز دیگر اقامت در کشور زیبای گرجستان را تجربه کنید.

48متر
62 میلیون تومانمغازه دوبر در محله اعیون نشین تفلیس با مجوز داروخانه، آرایشگاه، کافه

مجوز چیدمان بیرون از مغازه

موقعیتی استثنایی

35 متر
شروع قیمت از ۸۵۰ دلار در طبقات پایین تا ۱۱۵۰ دلار در طبقات بالاقصر سابورتالو ۳۴ طبقه واقع در بهترین خیابان شهر تفلیس واژاپ شاولامتراژ آپارتمان‌ها ۵۵، ۸۳، ۸۵ و ۱۲۳متر
315 میلیون توماندو خوابه فوری فوری فروشی زیر قیمت منطقه

متری ۵۰۰ دلار وامکان معاوضه با تجاری

63 متر
50 میلیون تومانمین در مارنولی آلگتی.۳۰کیلومتر فاصله تا تفلیس نزدیک روستا وی. سنددار. قابل ساخت. دارای آب، برق و گاز۲۰۰۰۰ متر
390 میلیون تومانبا خرید اپارتمان و پرداخت 30درصد از کل مبلغ علاوه بر سند اقامت نیز دریافت کنید50 متر
500 میلیون تومانواقع در گرجستان، تفلیس، محله سابورتالو، پروژه شرکت معروف آکسیز

از معدود واحدهای کوچک پروژه،

طبقه ۱۴. دید عالی

امکانات محلی فروشگاه هایپر و مرکز خرید کارفور در داخل مجموعه

43 متر

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند