ایران بروکر
خبر فوری : فوری/ آمریکا به ایران آخرین فرصت احیای برجام را داد

قیمت خودرو امروز ۳ مهر / پژو و دنا در مسیر نزولی قیمت

پژو 207

قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز با کاهش تعداد زیادی از خودروها همراه است. قیمت خودروهای پژو، دنا و تیبا با کاهش قیمت همراه بودند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در بازار امروز ۳ مهر قیمت خودرو داخلی با کاهش قیمت همراه بود و تعداد زیادی از خودروهای پژو، دنا و تیبا روند نزولی قیمت داشتند.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو تغییر قیمتی را نداشت اما پژو ۲۰۶ تیپ پنج به ۲۹۰ میلیون تومان رسید. قیمت ۲۰۶ صندوقدار مدل ۱۴۰۰ به ۳۰۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما ۱۴۰۰ به ۳۲۵ میلیون تومان کاهش قیمت داشتند.

تقریبا تمامی خودروهای گروه تیبا با کاهش قیمت همراه بودند؛ قیمت تیبا هاچ بک ۱۴۰۰ به ۱۵۴ میلیون تومان و تبیا صندوقدار ۱۴۰۰ به ۱۴۲ میلیون تومان رسید.

در گروه خودروهای دنا خودروهای دنا پلاس اتوماتیک و دنا پلاس ساده با کاهش قیمت همراه بودند. تیبا پلاس اتوماتیک ۴۵۵ میلیون تومان و دنا پلاس دنده‌ای ۴۳۰ میلیون تومان قیمت را ثبت کردند.

21 page 0001 2 1

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته اول مهر

مصوبه آزادسازی واردات خودرو دوباره به مجلس بازگشت اما قیمت خودروها در روز پنج‌شنبه تغییر نکرد. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با تائید این خبر گفت: در هفته اول مهر ماه احتمالا سیر نزولی قیمت خودروها ادامه‌دار است و خودروهای خارجی گران نمی‌شود.

بعد از مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان هم با واردات خودرو مخالفت کرد. حالا مصوبه آزادسازی واردات خودرو به مجلس برگشت داده شد و شورای نگهبان از مجلس خواسته نحوه واردات خودرو بدون انتقال ارز دقیق و شفاف بیان شود.

حالا رکود سنگین بر بازار خودرو حاکم است. هنوز این ابهام وجود دارد که با وجود تشدید تحریم‌ها آیا ممنوعیت‌ها ادامه‌دار است یا بالاخره دولت واردات خودروهای خارجی را آزاد می‌کند؟

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو به تجارت‌نیوز گفت: بعد از دو ایراد وارد شده به مصوبه مجلس، احتمالا واردات خودروهای خارجی آزاد می‌شود اما رکود در بازار خودرو ادامه‌ دارد.

مهدی دادفر با اشاره به وضعیت بازار خودرو توضیح داد: از زمانی که مجلس طرح آزادسازی واردات خودرو را مصوب کرد بازار راکد شد. فروشنده خودروهای خارجی در بازار زیاد شده است اما خریداری برای این خودروها وجود ندارد. اکثر مردم دست نگه داشته‌اند تا درباره این مصوبه تعیین تکلیف شود.

او بیان کرد: با توجه به اینکه شورای نگهبان هم این مصوبه را رد کرده است اما قیمت خودروهای خارجی مثل ماه‌های گذشته نوسان ندارد و احتمالا قیمت خودروهای خارجی و ایرانی تغییر چندانی نداشته باشد.

 

نظرات