تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت خودرو امروز ۴ بهمن ۱۴۰۰ / پیش‌بینی قیمت خودرو

قیمت خودرو امروز ۴ بهمن ۱۴۰۰ / پیش‌بینی قیمت خودرو

نوسان قیمت خودرو همچنان در بازار ادامه دارد. اما در چند روز گذشته این نوسانات کاهش یافته است. به عقیده کارشناسان بازار دیگر کشش افزایش قیمت ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت خودروهای داخلی در ایران به شرح زیر است:

خودروی پراید ۱۱۱ با نرخ ۱۸۵ میلیون تومان درحال معامله است.

پراید ۱۳۱ نیز به نرخ ۱۷۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

قیمت خودروهای پرطرفدار

خودرو تیبا هاچ بک پلاس به نرخ ۲۰۱ میلیون تومان رسید.

پژو ۲۰۶ تیپ دو به قیمت ۲۶۷ میلیون رسید. پژو ۲۰۶ تیپ پنج نیز در قیمت ۳۲۳ میلیون در بازار موجود است.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته اول بهمن

یک تحلیل‌گر بازار خودرو به تجارت‌نیوز گفت: علی‌رغم اینکه به شب عید نزدیک می‌شویم اما تقاضایی برای خرید خودرو در بازار مشاهده نمی‌شود. هر چند قیمت دلار روز چهارشنبه اندکی افزایش یافت اما خودرو گران نشد. به نظر می‌رسد بازار خودرو دیگر کشش افزایش قیمت را ندارد.

عماد جعفری توضیح داد: در هفته اول بهمن ماه پیش‌بینی می‌شود هم بازار راکد باقی می‌ماند و هم قیمت خودرو با توجه به زمزمه نتایج مثبت مذاکرات کاهشی می‌شود.

او بیان کرد: البته این رکود فعلی در بازار خودرو برگرفته از اخبار غیر رسمی مذاکرات است. با توجه به اینکه سیگنال‌های مثبتی در فضای غیر رسمی حاکم شده احتمال می‌رود ریزش قیمت خودرو تا اسفند ماه ادامه داشته باشد.

جعفری گفت: سال گذشته با توجه به عدم واکسینه شدن مردم اما باز تقاضا برای خرید خودرو در شرایط کرونایی وجود داشت این در حالی است که امسال سرمایه‌گذاران از بازار خودرو فعلا عقب‌نشینی کرده‌اند.

حالا اما دولت پیش‌بینی کرده که از خودروهای لوکس پنج هزار میلیارد تومان مالیات بگیرد و خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات می‌شوند.

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودرو تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند