گزارش تجارت‌نیوز از قیمت خودرو

قیمت خودروهای کارکرده نیم میلیاردی در بازار / پژو ۲۰۰۸ کارکرده ۷۹۰ میلیون تومان

قیمت خودروهای کارکرده نیم میلیاردی در بازار / پژو ۲۰۰۸ کارکرده ۷۹۰ میلیون تومان

بر اساس آگهی‌های ثبت شده در سایت دیوار لیستی از خودروهای کارکرده در بازار به همراه متوسط قیمت آن‌ها به دست آمده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بنا بر آگهی‌های ثبت شده در سایت دیوار فهرستی از خودروهای کارکرده در محدوده ۵۰۰ تا یک میلیارد در بازار خودرو به همراه قیمت آن‌ها به دست آمده است.

بر اساس جدول زیر خودرو چری تیگو ۵ اکسلنت با قیمت ۵۵۶ میلیون تومان ثبت شده است که در بین خودروهای زیر به همراه هایما S5 با قیمت ۵۶۱ میلیون تومان از خودروهای ارزان‌تر لیست هستند.

متوسط قیمت خودروی چری تیگو ۵ IE با نرخ ۵۷۶ میلیون تومان ثبت شده است. جک S5 اتوماتیک با متوسط قیمت ۶۲۸ میلیون تومان، هایما S7 توربو۱۸۰۰cc با قیمت ۶۵۸ میلیون تومان، هیوندای اکسنت مونتاژ با قیمت ۶۹۰ میلیون تومان و خودرو چری تیگو ۷ اکسلنت با قیمت ۷۲۹ میلیون تومان ثبت شده است.

در بین خودروهای جدول زیر خودرو کیا سراتو مونتاژ اتوماتیک آپشنال با متوسط قیمت ۷۳۹ میلیون تومان و خودرو پژو ۲۰۰۸ با قیمت ۷۹۴ میلیون تومان از گران‌ترین خودروها هستند.

در جدول زیر متوسط قیمت برخی از خودروهای کارکرده با قیمت ۵۰۰ میلیون تومان تا یک میلیارد تومان را مشاهده می‌کنید.

ورود ۶۰ تا ۸۰ هزار خودروی خارجی از نیمه اول ۱۴۰۱

نماینده مردم سقر در مجلس با اشاره به آخرین تحولات درباره مصوبه واردات خودرو گفت: نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس با حضور وزیر صمت، روز یکشنبه برگزار شد. در این نشست نمایندگان بر روی مواضع قبلی خود در خصوص ضرورت واردات خودرو در بحث ماده ۴ طرح ساماندهی بازار خودرو پافشاری و اعلام کردند، واردات خودرو به نفع رقابتی شدن بازار، پایان انحصار و تعدیل قیمت خودرو است.

رحیمی در ادامه گفت: نهایتا قرار شد کمیته‌ای ویژه تشکیل و در آن مجموعه مباحث مرتبط با و واردات خودرو مورد بررسی قرار بگیرد. در این کمیته ایرادات و نظرات شورای نگهان، بانک مرکزی و شورای عالی نظارت بر سیاست های کلی نظام مورد بررسی قرار گرفته و تلاش خواهد شد راهکارهای برای حل مشکلات ارائه شوند. در صورت اجرای این مصوبه، ارز مورد نیاز برای واردات خودرو از طریق ارز منشا خارجی و صادرات خودرو و قطعات تامین خواهد شد.

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: علت اینکه نمایندگان بر اجرای این مصوبه پافشاری می کنند این است که در این ماده، واردات خودرو موکول به بحث صادرات قطعات، خودرو و برخی صنایع وابسته شده است. شرایط بازار خودرو و فقدان رقابت در این بازار ایجاب می کند که از طریق ایده‌هایی چون واردات خودرو از یک طرف رقابت در این بازار ایجاد شود و از سوی دیگر از طریق متوازن‌سازی عرضه و تقاضا، قیمت خودرو تعدیل شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند