آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 11 دی 99 چقدر بود؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 11 دی 99 چقدر بود؟

در روزهای اخیر، مال‌داران بازار ارز بارها از طریق جوسازی‌های خبری سعی کردند قیمت دلار را دچار نوسان کنند. با این حال، موفق نشدند و اسکناس آمریکایی در یک دامنه محدود به حرکت ادامه داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، دیروز دلار ۲۰ تومان افزایش قیمت را به ثبت رساند. اما آخرین قیمت دلار تا پیش  از امروز چقدر بود؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: در ادامه این روند کم نوسان، روز چهارشنبه، دلار ۲۰ تومان افزایش قیمت را به ثبت رساند و به بهای ۲۵ هزار و ۷۲۰ تومان رسید. از ابتدای هفته جاری، قیمت دلار در دامنه محدود ۱۰۰ تومانی و بین دو نقطه ۲۵ هزار و ۷۰۰ تا ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان تغییرات خود را به ثبت رسانده است.

این اتفاق در حالی رخ داده است که یک روز مال‌داران ارزی روی احتمال گرفتن مالیات از تراکنش‌های مالی مانور دادند و روز دیگر، روی احتمال ماندن ترامپ در کاخ سفید با افشای به قول آنها ابعاد جدید تقلب در انتخابات آمریکا.

در کنار این، در هفته جاری جوسازی زیادی درباره وقایع عراق توسط این گروه صورت گرفت و اینکه آمریکا ممکن است قبل از رفتن ترامپ بخواهد پاسخ نظامی محکمی به گروه‌های حامی ایران در کشور همسایه بدهد. سه ماه پیش هر خبری مبنی‌بر افزایش احتمالی تنش‌ها، توانایی آن را داشت که بازار ارز را دچار نوسان زیادی کند، ولی این اتفاق در هفته جاری رخ نداد، امری که نشان می‌دهد بازار ارز برای نوسان رو به بالا نیاز به چیزی بیش از اخبار دارد یا باید در واقعیت اتفاقی رخ دهد که بازیگران بازار داخلی نسبت به آن واکنش نشان دهند.

شروط تحلیلگران فنی برای سقف و کف‌های جدید دلار

تحلیلگران فنی نیز باور دارند تا زمانی که بازار از محدوده ۲۶ هزار و ۲۰۰ تومانی عبور نکند، تقاضای جدیدی به بازار وارد نخواهد شد که توانایی ایجاد نوسان سنگین در بازار را داشته باشد. از نگاه آنها برای اینکه قیمت دلار دچار افت سنگینی شود نیز در درجه اول نیاز است که سطح حمایتی ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را از دست بدهد. بازار در ۴۰ روز اخیر بیشتر از هر زمان دیگری نشان داده است که تمایل به ثبات دارد و همه در انتظار علامتی از بازار هستند که خرید یا فروش‌های خود را کلید بزنند.

در شرایط کنونی، نه فروشنده زیادی در بازار وجود دارد و نه خریدار خاصی. حجم معاملات کاهش پیدا کرده است و دیگر خبری از شلوغی خیابان فردوسی یا صف در برابر صرافی‌ها نیست. پایان دوران کم‌نوسان دلار زمانی خواهد بود که بازار پا به محدوده نوسانی بزرگ‌تری بگذارد. حتی شاید از تغییرات قیمتی حواله درهم هم پایان دوران کم‌نوسان دلار را بتوان حدس زد.

تحلیلگران فنی باور دارند، عبور درهم از مرز ۷ هزار و ۲۰۰ تومان به معنای ورود خریداران جدید به بازار است و در صورتی که درهم به زیر مرز ۷ هزار تومان برود، فروشنده‌ها بیشتر خواهند شد. این صحبت در حالی مطرح می‌شود که در هفته‌های اخیر درهم در دامنه قیمتی محدودی گرفتار شده است و تمایل زیادی برای نوسانات سنگین از خود بروز نداده است.

دیروز هم گفته می‌شد که حجم معاملات درهم بسیار محدود بود و در سطح ۷ هزار و ۱۵۰ تومان تغییرات اندکی را تجربه کرد. در روزهای اخیر نوسانات بازار هرات نیز برای معامله‌گران کوتاه‌مدت اهمیت زیادی پیدا کرده است. با این حال، در این منطقه جغرافیایی هم نوسانات روز چهارشنبه محدود بود.

اخبار مرتبط با دلار را در صقحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند