دامنه نوسان یک ماهه دلار / آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۱۳ بهمن چقدر بود؟

دامنه نوسان یک ماهه دلار / آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۱۳ بهمن چقدر بود؟

روز گذشته نیز در ادامه روزهای اخیر روند بازار صعودی بود و اسکناس امریکایی ۱۰۰ تومان افزایش قیمت داشت. آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۱۳ بهمن ۹۹ چقدر بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته نیز در ادامه روزهای اخیر روند بازار صعودی بود و اسکناس امریکایی ۱۰۰ تومان افزایش قیمت داشت. آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۱۳ بهمن ۹۹ چقدر بود؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: روز گذشته نیز روند بازار صعودی بود و دلار با ۱۰۰ تومان افزایش به بهای ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

بازار ارز و سکه در یک ماه اخیر، نوسانات سنگین کاهشی و افزایشی را تجربه کرده‌اند. تغییرات شدید این دو دارایی موجب شده است که بار دیگر توجه سفته بازان به بازار ارز و سکه جلب شود. برندگان روند دلار و سکه در یک ماه اخیر همین گروه نوسان‌گیران بودند که می‌توانستند با خرید در کف و فروش در سقف، سودهای کلانی را به دست بیاورند. در مقابل، بازندگان روند رفت و برگشتی بازارها، کل سیستم اقتصادی بوده است که معطل مشخص شدن روند قیمت دلار و برقراری ثبات در این بازار است.

زمانی که جابه‌جایی‌های قیمتی بسیار زیاد است، فعالان واقعی اقتصاد نمی‌توانند با اطمینان برای واردات یا صادرات خود تصمیم‌گیری کنند. در کنار دشوار شدن شرایط تصمیم‌گیری برای فعالان اقتصادی، افزایش نوسانات موجب می‌شود که گروهی از افراد عادی دچار ضررهای هنگفت شوند.

گفته می‌شود، زمانی که قیمت دلار نزولی می‌شود، افراد عادی نیز از هراس افت بیشتر قیمت ها، در موقعیت فروش قرار می‌گیرند و زمانی که قیمت در مسیر صعودی قرار می‌گیرد، آماتورها تلاش زیادی برای خرید ارز می‌کنند. در واقع زمانی که بازار شرایط باثباتی ندارد، بازیگران آماتور نیز بیشتر به معاملات وارد می‌شوند و به موج هیجان بازار اضافه می‌کنند. در مقابل، معامله‌گران حرفه‌ای و نوسان‌گیران به دقت و به سرعت خرید و فروش‌های خود را جابه‌جا می‌کنند تا از تغییرات قیمتی، سود سنگینی را به دست بیاورند.

دامنه نوسان یک ماهه دلار

حدود یک ماه قبل قیمت دلار درکانال ۲۶ هزار تومانی قرار داشت. ظرف یک هفته این ارز تا کانال ۲۴هزار و ۹۰۰ تومان ریخت. این پایان روند کاهشی اسکناس آمریکایی نبود و حتی روند ریزشی سرعت بیشتری گرفت؛ به‌طوری‌که طی ۵ روز، این ارز بیش از ۳هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و وارد کانال ۲۱ هزار تومانی شد. افراد زیادی از اواسط دی ماه تا آخر این ماه در سمت فروش ارز قرار می‌گیرند و مخصوصا در دو کانال ۲۱ و ۲۲ هزارتومان، آماتورها فروش‌های زیادی را صورت می‌دهند. از روزهای انتهایی دی ماه، روند دلار تغییر می‌کند و این ارز در مسیر صعودی قرار می‌گیرد. به‌طوری‌که طی ۱۴ روز اخیر، بیش از ۱۳ درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند و وارد کانال ۲۴ هزار تومانی شد.

اخبار مرتبط با دلار را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند