آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۴ بهمن ۹۹ چقدر بود؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۴ بهمن ۹۹ چقدر بود؟

در آخرین روز هفته، دلار سعی کرد بالای مرز ۲۳ هزار تومانی تثبیت شود، ولی افزایش فروش‌ها از اواخر روز موجب شد قیمت به کانال ۲۲ هزار تومانی بازگردد. اما آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز چقدر بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در آخرین روز هفته، اسکناس امریکایی در کانال ۲۲ هزار تومانی ماند اما آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۴ بهمن ۹۹ چقدر بود؟

در این مورد دنیای اقتصاد هم نوشت: در آخرین روز هفته، دلار سعی کرد بالای مرز ۲۳ هزار تومانی تثبیت شود، ولی افزایش فروش‌ها از اواخر روز موجب شد قیمت به کانال ۲۲ هزار تومانی بازگردد. روز پنج‌شنبه، دلار در محدوده ۲۲ هزار و ۸۰۰ تومان آرام گرفت که ۵۰ تومان کمتر از روز چهارشنبه بود؛ با افت روز آخر هفته، بازدهی دلار در هفته‌ای که گذشت به منفی ۴/ ۴ درصد رسید.

این چهارمین افت متوالی هفتگی اسکناس آمریکایی بود؛ موضوعی که نشان می‌داد، سمت و سوی انتظارات حدود یک ماه است که در بازار ارز تغییر کرده. میزان افت اسکناس آمریکایی در دو هفته اخیر شدت بیشتری پیدا کرد؛ دلار از دو هفته پیش ۶ درصد ارزش خود را از دست داد و هفته گذشته بالای ۴ درصد افت کرد.

به گفته فعالان، از زمانی که معامله‌گران بازار ارز، پایان دوران ترامپ را جدی‌تر گرفتند، ورود ارز به بازار افزایش پیدا کرد و میزان خریدها کاهش یافت. تقاضای حواله نیز در هفته جاری کاهش معناداری پیدا کرد، به‌طوری که نرخ دلار در سامانه نیما تا کانال ۲۲ هزار تومانی پایین رفت.

با این حال، در بازار دلار هفته گذشته بازار رکوردهای کاهشی را به ثبت رساند. اسکناس آمریکایی برای اولین بار از تیرماه کانال ۲۱ هزار تومانی را تجربه کرد. خبرگزاری بلومبرگ نیز در گزارشی به تقویت ارزش ریال ایران پرداخت.

اخبار مرتبط با دلار را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند