موضوعات داغ:
نایب رئیس کنفدراسیون صادرات در گفتگو با تجارت‌نیوز مطرح کرد:

پیش‌بینی قیمت دلار در سال 98

پیش‌بینی قیمت دلار در سال 98

رضی میری می‌گوید: به نظر می‌رسد که سال 98 تصویر خوشایندی از اقتصاد کشور نخواهیم دید. ما فعالان اقتصادی معتقدیم که سال آینده با پیاده‌سازی برخی برنامه‌ها ممکن است قیمت نرخ ارز حدود 12 هزار تومان ثابت باقی بماند، در غیر اینصورت با افزایش نرخ ارزهای خارجی رو به رو خواهیم شد. 

نایب رئیس کنفدراسیون صادرات درباره تعدیل نرخ ارز به تجارت‌نیوز گفت: درباره تعدیل نرخ ارز نه تنها عبدالناصر همتی بلکه دیگر روسای بانک مرکزی نیز قول داده بودند که نرخ ارز را با بکارگیری برخی برنامه‌ها کاهش دهند؛ اما به مرور زمان نرخ ارز نه تنها ارزان نشده بلکه گران‌تر هم شده است.

سید رضی حاجی آقا میری افزود: در این شرایط باید دید ذخایر ارزی دولت چقدر است؟ آیا ارز به اندازه مایحتاج مردم وجود دارد؟ چنانچه ارز به اندازه نیاز مردم وجود داشته باشد، قطعا تحلیل مدیران دولتی به کرسی خواهد نشست. اما به نظر می‌رسد که سال 98 تصویر خوشایندی از اقتصاد کشور نخواهیم دید. ما فعالان اقتصادی معتقدیم که سال آینده با پیاده‌سازی برخی برنامه‌ها ممکن است قیمت دلار حدود 12 هزار تومان ثابت باقی بماند، در غیر این صورت با افزایش نرخ ارزهای خارجی رو به رو خواهیم شد.

او در پاسخ به این پرسش که در  نظرسنجی‌های اتاق تهران فعالان اقتصادی معتقدند که احتمال تعدیل نیرو تا پایان سال وجود دارد. در  کل امسال کدام بخش‌ها تعدیل نیروی بیشتری دارند؟ اظهار کرد: با وجود تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران هیچ نشانه‌هایی از رونق و رشد اقتصادی مشاهده نمی‌شود. قطعا زمانی که رشد اقتصادی در کشور کاهش می‌یابد ما باید انتظار تعدیل نیرو، کاهش ذخایر ارزی، افزایش قیمت دلار و تورم باشیم. به هر حال باید این شرایط را تحمل کرد تا این بحران‌ها تمام شود.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند