قیمت دلار 3 مرداد ماه سال 1399

قیمت دلار تا پیش از روز جمعه چطور بود؟ / ۲ سیگنال برای آینده ارز

قیمت دلار تا پیش از روز جمعه چطور بود؟ / ۲ سیگنال برای آینده ارز

قیمت دلار در آخرین روز هفته چطور بسته شد؟ این رقم چه تفاوتی نسبت به روز چهارشنبه داشت و چه سیگنال‌هایی برای آینده آن قابل مشاهده است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار دیروز دوم مرداد ماه با ۰٫۳ درصد کاهش، ۲۰ هزار و ۲۹۱ تومان اعلام شده بود.

بر این اساس قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی نیز ۲۰ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام شد. همچنین این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان خریداری کردند. قیمت دلار در بانک مرکزی هم همچنان ۴۲۰۰ تومان قیمت خورده است.

اما در بازار جهانی وضعیت دلار چطور است؟

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات دیروز با ۰.۲۲ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۹۴.۸۶ واحد بسته شد.

همچنین در اخبار دیروز می‌‌شد دو سیگنال جدید برای بازار ارز مشاهده کرد. مذاکرات ایران با دیگر کشورها از سویی و ایفای تعهدات صادرکنندگان از سویی دیگر.

روزنامه‌ها امروز به نقل از حسن روحانی نوشتند که او حسن روحانی رئیس‌جمهور ضمن غیرقابل قبول دانستن افزایش ۲ تا ۳ برابری قیمت کالاها، به مردم اطمینان داد که طی هفته‌های آینده شاهد قیمت متعادل ارز خواهند بود.

رئیس‌جمهوری گفته است: همچنین باید بتوانیم کاری کنیم از ارزی که امروز در کشورهای دیگر به‌عنوان ذخیره داریم، استفاده کنیم و در این زمینه هم اقدامات خوبی انجام گرفته و حداقل سه کشور در این روزهای اخیر اقدامات خوبی انجام دادند و امیدواریم که ارز مورد نیاز بانک مرکزی در اختیار قرار گیرد و مردم شاهد یک قیمت متعادل در روزها و هفته‌های آینده باشند.

علاوه بر این، امروز دنیای اقتصاد گزارش داد: مسوولان سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرده‌اند که تاکنون ۱۳۰۰ صادرکننده ۱۰۰ درصد تعهد ارزی خود را انجام داده‌اند و تمامی ارزهای صادراتی خود را به چرخه اقتصادی بازگردانده‌اند.

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت تصریح کرد که این صادرکنندگان، حدود ۹ میلیارد دلار از صادرات سال ۹۷ را به کشور بازگردانده‌اند و قرار است عملکرد این فعالان اقتصادی در زمره شرایط لازم برای انتخاب صادرکنندگان نمونه قرار گیرد و این فعالان به وسیله برنامه‌های حمایتی مختلف تشویق شوند.

درباره آینده قیمت دلار می‌توانید نظرات مردم را در گزارش پیش‌بینی مردم از قیمت دلار مشاهده کنید.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند