اکسکوینو
دبیر انجمن روغن در گفتگو با تجارت‌نیوز:

روغن برای سومین بار گران شد/ برچسب‌های قیمت حذف شد

تجارت نیوز

دبیر انجمن روغن نباتی ایران از افزایش 10 درصدی قیمت روغن خبر داد و گفت: چهارشنبه هفته گذشته سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نسبت به افزایش 10 درصدی قیمت روغن موافقت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، هر چند که مشاهدات میدانی در برخی از واحدهای صنفی از پاک شدن قیمت‌ها از روی روغن‌های جامد و مایع حکایت دارد اما ابوالحسن خلیلی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنایع روغن نباتی در واکنش به کمبود و گرانی روغن در بازار به تجارت‌نیوز گفته است: «اینکه گفته می‌شود بازار با کمبود روغن رو به رو است، چنین نیست. به دلیل افزایش قیمت دانه‌های روغنی در سطح جهان قیمت روغن از ابتدای سال تاکنون برای سومین بار افزایش یافت.»

این افزایش قیمت‌ها در حالی است که قیمت انواع روغن بسته‌بندی پت و مایع و روغن در حلب، جامد و نیمه جامد در تیر ماه و جلسه ستاد تنظیم بازار 12 تا 14 درصد گران شده بود.

قیمت روغن مایع و نیمه جامد چقدر گران شد؟

همچنین دبیر انجمن روغن نباتی ایران درباره افزایش قیمت روغن به تجارت‌نیوز گفت: در سه روز گذشته سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نسبت به افزایش 10 درصدی قیمت روغن موافقت کرد و قیمت روغن از روز چهارشنبه رسما از سوی این سازمان اصلاح شد.

امیرهوشنگ بیرشک اظهار کرد: طی یک ماه گذشته قیمت روغن 810 گرمی آفتابگردان هشت هزار و 900 تومان بود اما قیمت این کالا حالا به 9 هزار و 900 تومان رسیده است. همچنین قیمت روغن جامد پنج کیلویی که 45 هزار تومان بود حالا حدود 50 هزار تومان شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند