موضوعات داغ:

قیمت سکه امامی به ۵ میلیون تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۱۱/۷

قیمت سکه امامی به ۵ میلیون تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۱۱/۷

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از صعود بهای طلای جهانی، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به پنج میلیون و ۱۳ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به گسترش ویروس چینی که باعث افت بازارهای سهام شد، به بالاترین حد در بیش از دو هفته گذشته صعود کرد.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۶ درصد افزایش یافت و به ۱۵۷۹ دلار و ۱۱ سنت رسید. بهای معاملات در زمان گشایش بازار تا مرز ۱۵۸۶ دلار و ۴۲ سنت پیش رفته بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۵۷۸ دلار و ۳۰ سنت رسید.

بازارهای سهام آسیایی در شرایطی که شمار قربانیان ویروس کرونا به ۸۰ نفر رسیده و بیش از ۲۰۰۰ نفر در چین به آن مبتلا شده‌اند، سقوط کردند. ورود ساکنان استان هوبی که منشا شیوع این بیماری بوده است، به هنگ‌کنگ ممنوع شده است. تحولات اخیر نگرانی‌ها نسبت به آسیب دیدن اقتصاد چین را برانگیخته و سرمایه‌گذاران را متقاضی دارایی‌های امن کرده است.

استفن اینس، استراتژیست بازار در شرکت “اکسی کورپ” در این باره گفت: سرمایه‌گذاران به این ریسک جدید که بازارها را تحت تاثیر قرار داده‌اند، نگریسته و تلاش می‌کنند از بازارهای سهام خارج شوند به همین دلیل قیمت طلا بالاتر رفته است. این ویروس تا حدودی به اقتصاد چین آسیب خواهد زد.

شیوع این بیماری برگزاری جشن‌های سال نوی چین را محدود کرده است در حالی که انتظار می‌رفت صدها میلیون نفر به سفر در این کشور بپردازند. همچنین دولت چین به عنوان یک اقدام بازدارنده، تعطیلات را دوم فوریه افزایش داده است.

طلا در شرایط ابهامات سیاسی و اقتصادی به پناهگاه مطمئن برای دارایی تبدیل می‌شود.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA در یادداشتی نوشت: ادامه روند صعودی طلا متکی به بهبود یا وخامت وضعیت سلامت در شهر ووهان چین خواهد بود. اکنون طلا شکستن مقاومت در سطح ۱۶۰۰ دلار را هدف گرفته است.

بر اساس گزارش رویترز، ارزش ین در شرایطی که مقامات چین تلاش می‌کنند شیوع ویروس کرونا را مهار کنند، افزایش پیدا کرد.

سرمایه‌گذاران منتظر نخستین نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا هستند که روزهای ۲۸ و ۲۹ ژانویه برگزار می‌شود و انتظار می‌رود سیاست‌گذاران آمریکایی نرخ‌های بهره را بدون تغییر نگه دارند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۱.۹ درصد کاهش، به ۲۳۸۲ دلار و ۱۲ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۶ درصد رشد کرد و به ۱۸ دلار و ۲۰ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد کاهش، ۹۹۴ دلار و ۹۱ سنت معامله شد.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز دوشنبه ۷ بهمن ساعت ۱۹ با ۳ تومان افزایش نسبت به روز گذشته، ۱۳,۴۰۳ تومان معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز دوشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز دوشنبه ۷ بهمن ساعت ۱۹ با ۹ تومان افزایش نسبت به روز قبل، ۱۴,۹۰۹ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۹۸۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید پنج میلیون و ۱۳ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۵۱۰ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و ۹۳۵ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند