موضوعات داغ:

قیمت سکه طرح جدید به چهار میلیون و ۹۳۱ هزار تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۱۱/۵

قیمت سکه طرح جدید به چهار میلیون و ۹۳۱ هزار تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۱۱/۵

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از رشد بهای طلای جهانی در روز جمعه، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به چهار میلیون و ۹۳۱ هزار تومان تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در بازار آمریکا روز جمعه شش دلار و ۵۰ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش پیدا کرد و در ۱۵۷۱ دلار و ۹۰ سنت بسته شد و برای کل هفته حدود ۰.۴ درصد افزایش نشان داد.

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد در حالی که طلا تلاش می‌کند مسیر حرکت مشخصی پیدا کند، خوشبینی قابل توجهی در میان کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران نسبت به روند افزایشی قیمت این فلز ارزشمند در معاملات هفته جاری وجود دارد.

به گزارش ایسنا، ابهامات مالی که با شیوع سریع ویروس کرونا در چین به وجود آمده است، از تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن حمایت می‌کند.

بسیاری از اقتصاددانان نگران گسترش شیوع این بیماری در سراسر چین و کندی رشد اقتصادی این کشور هستند که اقتصاد جهانی را هم متاثر خواهد ساخت.

به گفته کریستینا هوپر، استراتژیست ارشد سرمایه‌گذاری در شرکت اینوسکو، طلا معمولا در برابر ریسک‌های ژئوپلیتیکی و ریسک‌های غیرقابل کنترل افزایش پیدا می‌کند.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۸ نفر شرکت کردند که ۱۰ نفر معادل ۵۹ درصد افزایش قیمت و دو نفر معادل ۱۲ درصد کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند و پنج نفر معادل ۱۹ درصد نظری نداشتند.

در این بین، ۷۸۹ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران شرکت کردند که ۵۲۵ نفر معادل ۶۷ درصد افزایش و ۱۴۵ نفر معادل ۱۸ درصد کاهش قیمت را پیش‌بینی کردند در حالی که ۱۱۹ نفر معادل ۱۵ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی هفته گذشته اکثریت کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران به افزایش قیمت طلا رای داده بودند.

در حالی که ویروس کرونا، نگرانی اصلی است که باعث ابهامات بازار شده است اما تحلیلگران خاطرنشان کرده‌اند که به نظر می‌رسد هیچ پایانی برای عواملی که روی احساسات سرمایه گذاران تاثیر می‌گذارند، وجود ندارد.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی به کیتکونیوز گفت: نسبت به روند افزایشی طلا خوش بین است زیرا همه عوامل به نفع افزایش قیمت این فلز زرد است. استیضاح ترامپ، بازارهای پرنوسان سهام، دورنمای نامعلوم سیاست پولی بانک‌های مرکزی همه برای رشد قیمت طلا مثبت هستند. نه تنها ابهامات بازار زمینه را برای افزایش قیمت طلا فراهم کرده است بلکه بازار کف قیمت بالاتری پیدا کرده است زیرا انتظار نمی‌رود بانک مرکزی آمریکا در نشست جاری خود، موضع سیاست پولی خود را تغییر دهد.

به گفته چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز، بانک مرکزی آمریکا سیاست پولی خود را تغییر نخواهد داد که ممکن است ارزش دلار را تحت فشار کاهشی قرار دهد. ساختار اخیر نرخهای بهره از قیمت طلا پشتیبانی می‌کند.

تحلیلگران بر این باورند که قیمت طلا همچنان به اخبار پیرامون شیوع بیماری کرونا واکنش نشان خواهد کرد.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز شنبه ۵ بهمن ساعت ۱۸ با ۳۵۴ تومان افزایش نسبت به روز گذشته، ۱۳,۳۵۴ تومان معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۳ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز شنبه ۵ بهمن ساعت ۱۸ با ۳۵۰ تومان افزایش نسبت به روز قبل، ۱۴,۸۵۰ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۹۲۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۹۳۱ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۵۰۴ هزار تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۴۸۰ هزار تومان و ۹۳۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند