رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

قیمت سیب‌زمینی دوباره گران شد / هر کیلو لیمو ترش ۲۰ هزار تومان

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار تهران می‌گوید: تابستانه 98 پر بارترین میوه‌ها را داریم. صادرات سیب زمینی دوباره باعث کمبود این محصول در بازار داخل شده که قیمت این کالا را گران کرده است.
قیمت سیب‌زمینی دوباره گران شد / هر کیلو لیمو ترش ۲۰ هزار تومان

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار تهران در پاسخ به این پرسش که آیا در تامین میوه‌های تابستانه با مشکل رو به رو هستیم یا خیر؟ به تجارت‌نیوز گفت: خوشبختانه تابستانه ۹۸ پربارترین میوه‌ها را داریم و هیچ کمبودی هم در تامین میوه‌های تابستانه نداریم. قیمت میوه‌های هسته‌دار هم به دلیل تولید انبوه متعادل و ارزان خواهد شد.

اسدالله کارگر افزود: متاسفانه این روزها در تامین سه قلم کالا همچون سیب‌زمینی، هویج و لیمو ترش با برخی چالش‌ها رو به رو هستیم و قیمت آنها افزایش یافته است. هویج به دلیل شرایط جوی هوا قابل کاشت و برداشت نیست؛ این در حالی است که در فصل پاییز و زمستان در تامین این قلم کالا با کمبودی رو به رو نخواهیم بود.

او اظهار کرد: هر کیلو سیب زمینی هم این روزها به قیمت پنج تا هفت هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است. علت گرانی هم صادرات این کالا به بازارهای همسایه است. افزایش صادرات سیب زمینی دوباره کمبود را ایجاد و منجر به برهم خوردن بازار شده است.

کارگر در بخش دیگر سخنانش به قیمت لیمو ترش اشاره کرد و گفت: لیمو ترش جز گران‌ترین اقلامی است که در سطح بازار عرضه می‌شود. در حال حاضر قیمت این مرکبات به ۲۰ هزار تومان می‌رسد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز