قیمت طلا امروز هم کاهش داشت

قیمت طلا امروز هم کاهش داشت

در حالی‌که سرمایه‌گذاران در انتظار نتیجه نشست فدرال رزرو آمریکا در اواخر امروز هستند تا در مورد میزان و زمان افزایش نرخ بهره در این کشور اطلاع حاصل کنند، قیمت طلا پس از رسیدن به پایین‌ترین رقم‌های یک هفته اخیر در جلسه قبل، امروز هم کاهش داشت.

بارناباس گان، تحلیلگر موسسه او سی بی سی گفت: افزایش نرخ بهره تقریبا قطعی است و این کاملا روشن است که فدرال رزرو در پایان نشست امروز نرخ بهره را ۲۵ صدم درصد دیگر افزایش خواهد داد، اما بازار بیشتر می‌خواهد لحن بیانیه فدرال رزرو را ببیند یا تصمیم افزایش نرخ بهره را.

به گزارش تجارت‌نیوز، «فعالان بازار می‌خواهند ببینند که آیا می‌توان حدس زد که تا پایان سال چهارمین افزایش نرخ بهره نیز در راه خواهد بود یا نه.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۰۶ درصد کاهش به ۱۲۹۵ دلار و ۲۳ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰٫۰۸ درصد افت به ۱۲۹۸ دلار و ۴۰ سنت رسید.

قیمت طلا به شدت نسبت به نرخ بهره در آمریکا حساس است، زیرا افزایش نرخ بهره موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در بازار طلا و بالا رفتن ارزش دلار می‌شود.

تورم مصرف کننده در آمریکا در ماه می اندکی افزایش یافته و این نشان می‌دهد که فدرال رزرو ممکن است به صورت تدریجی به روند افزایش نرخ بهره در سال جاری ادامه دهد.

ادوارد میر، تحلیلگر بازار طلا گفت: در حالی که نشست فدرال رزرو امروز به اتمام می‌رسد، ممکن است شاهد کاهش بیشتر قیمت طلا باشیم زیرا ارزش دلار ممکن است افزایش یابد.

ارزش دلار در برابر ین ژاپن امروز با ۰٫۳ درصد افزایش به بالاترین رقم از ۲۳ ماه می تاکنون رسید و هر دلار آمریکا ۱۱۰٫۶۶ ین به فروش رسید.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند