قیمت طلا امروز پنجشنبه 10 تیر 1400

۲ سیگنال مهم برای افزایش قیمت طلا / علت گرانی طلا چیست؟

۲ سیگنال مهم برای افزایش قیمت طلا / علت گرانی طلا چیست؟

قیمت دلار صرافی ملی در آستانه ۲۵ هزار تومان است و در بازار جهانی طلا هم قیمت این فلز گران شده است. آیا باید منتظر روند رو به رشد قیمت طلا بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز قیمت طلا به چقدر رسیده است؟ علت گرانی طلا چیست؟

طبق آخرین نرخ اعلامی از سوی اتحادیه طلا تا این ساعت از روز قیمت هر گرم طلا به یک میلیون و ۷۰ هزار تومان و قیمت هر سکه تمام طرح قدیم به ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. اما علت این گرانی چیست؟ برای یافتن دلیل گرانی طلا باید دو شاخص قیمت دلار داخلی و نرخ جهانی طلا را ارزیابی کرد.

قیمت دلار صرافی ملی در آستانه ۲۵ هزار تومان است و در بازار جهانی طلا هم قیمت این فلز گران شده است.

امروز پنجشنبه ۱۰ تیر، نرخ ارز در صرافی ملی اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به روز گذشته افزایش یافته و رقم ۲۴۹۷۹ تومان برای آن ثبت شده است.

درباره نرخ جهانی طلا هم خبرگزاری مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی نوشته است: سرمایه‌گذاران منتظر انتشار گزارش اشتغال ماهانه آمریکا هستند که می‌تواند تأثیرات مهمی بر سیاست‌گذاری‌های پولی فدرال‌رزرو داشته باشد. قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، ۰.۲۶ درصد رشد کرد و به ۱۷۷۴.۲۸ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم بالا رفت و به ۱۷۷۵.۵۰ دلار رسید.

از نگاه کارشناسانی مانند شهاب موسوی و مریم محبی امکان افزایش قیمت طلا در آینده میان‌مدت وجود دارد اما از سوی دیگر برخی کارشناسان هم پیش‌بینی می‌کنند نهایت رشد قیمت طلا در امسال هر گرم ۱٫۵ میلیون تومان آن هم به صورت مشروط است. اما آیا طلا طبق انتظار عمل خواهد کرد؟

قیمت سکه را هم در صفحه قیمت سکه می‌توانید مشاهده کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند