مقاومت سکه در مرز 12 میلیون تومانی / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 13 آذر

مقاومت سکه در مرز 12 میلیون تومانی / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 13 آذر

روز چهارشنبه قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید به 11 میلیون و 850 هزارتومان رسید. اما آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 13 آذر 99 چقدر بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه ۱۲ آذر با 900 تومان کاهش، یک میلیون و 107 هزار تومان معامله شد.

در این مورد دنیای اقتصاد هم نوشت: درحالی‌که سرنوشت بسته محرک مالی دولت آمریکا همچنان نامعلوم است و پیشرفت در تولید واکسن کرونا نیز بر جذابیت سرمایه‌گذاری در بازار طلا تاثیر گذاشته است، قیمت طلا در ادامه افزایش قابل‌توجه در روز سه‌شنبه، بار دیگر افزایش چشمگیری را به ثبت رساند.

قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی تا ساعت 19روز چهارشنبه به وقت تهران به 1826دلار رسید. سه‌شنبه قیمت طلا شاهد جهش بیش از 2 درصدی بود که بیشترین رشد در حدود یک ماه گذشته را به ثبت رساند.

از طرفی ارزش دلار در روز سه‌شنبه به پایین‌ترین رقم طی تا دو سال و نیم گذشته رسیده بود چون تمایل سرمایه‌گذاران به سرمایه‌های مخاطره‌آمیز به‌خاطر دورنمای محرک‌های مالی بیشتر و انتظار بهبود اقتصاد جهان افزایش یافته است.

مقاومت سکه در مرز 12 میلیون تومانی

در معاملات روز چهارشنبه قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید به 11 میلیون و 850 هزارتومان رسید که کاهش 50 هزار تومانی را نشان می‌دهد. بازار سکه در دو روز گذشته با افزایش جدید حباب مواجه شده است.

سکه روز سه‌شنبه ۷۰۰ هزار تومان رشد کرده بود و در این سطح قیمت حباب سکه به بالای ۸۰۰ هزار تومان رسید. حباب سکه نشانگر میزان هیجانات بازار است. هر زمان حباب سکه بیشتر بوده، شدت تغییرات قیمتی این فلز گرانبها نیز در سطح بالایی قرار داشته است و برعکس از طرفی افزایش حباب و هیجانات، زمینه‌ساز بالا رفتن قیمت در بازار سکه شده است، به گفته کارشناسان دوره‌های هیجانی بازار عموما بلندمدت نبوده است و پس از هر هیجانی، قیمت‌ها در مسیر تعادل جدیدی قرار گرفته‌اند. در واقع، هر زمان حباب سکه بیشتر می‌شود، ریسک خرید این فلز گرانبها بیشتر می‌شود.

اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند