تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آخرین قیمت طلا پیش از امروز ۱۵ اردیبهشت

آخرین قیمت طلا پیش از امروز ۱۵ اردیبهشت

روز سه‌شنبه قیمت این فلز گرانبها تا کانال ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ریزش کرد. آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ چقدر بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، روز سه‌شنبه قیمت این فلز گرانبها تا کانال ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ریزش کرد. آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ چقدر بود؟

دنیای اقتصاد نوشت: قیمت سکه در بازار دیروز تا کانال ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ریزش کرد. با این حال بعید به‌نظر می‌رسد در صورتی که دلار بالای محدوده ۲۱ هزار و۵۰۰ تومان باقی بماند، خبری از افت خاصی در بازار سکه باشد.

قیمت طلا تحت تاثیر اوج گیری دلار، در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی از بالاترین قیمت دو ماه اخیر که روز دوشنبه به آن صعود کرده بود، عقب نشست و کاهش یافت.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۷۸۸ دلار و ۸۹ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه تا مرز ۱۷۹۷ دلار و ۷۵ سنت صعود کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۷۸۹ دلار و ۴۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۱.۴ درصد افزایش، در ۱۷۹۱ دلار و ۸۰ سنت بسته شد.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی دیلی فارکس درباره روند روز جاری بازار گفت: معکوس شدن روند دلار آمریکا، اندکی روی قیمت طلا تاثیر گذاشته است. ارزش دلار با وجود موضع بانک مرکزی آمریکا در ادامه سیاست پولی انبساطی در آینده نزدیک، تحکیم شده است. طلا در جهت صعودی، با مقاومت در مرز ۱۸۰۰ دلار روبروست. اگر این مقاومت شکسته شود، راه برای صعود به سمت ۱۸۵۰ دلار و ۱۸۷۵ دلار گشوده می شود.

شاخص دلار در برابر سبدی از رقیبانش ۰.۲ درصد رشد کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی ارزانتر ساخت.

جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا روز دوشنبه در اظهاراتی گفت: اقتصاد آمریکا عملکرد بهتری پیدا کرده اما هنوز از وضعیت ریسک خارج نشده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند