قیمت طلا امروز 19 مرداد 99 چه روندی دارد؟

قیمت طلا امروز 19 مرداد 99 چه روندی دارد؟

آخرین قیمت طلا پیش از شروع بازار امروز چقدر بوده و چه سیگنال‌هایی برای آینده بازار طلا قابل مشاهده است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد آخرین روز هفته قبل یعنی پنجشنبه ۱۶ مرداد با 18 هزار و 700 تومان افزایش به یک میلیون و 128 هزار و 700 تومان رسیده بود.

اما در بازار سکه اوضاع چطور بوده است؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشته است: در جریان معاملات روز پنج‌شنبه هر سکه طرح جدید در بازار تهران با افزایش 400 هزار تومانی نسبت به پنج‌شنبه هفته قبل از آن با قیمت11 میلیون و 500 هزار تومان معامله شد که نسبت به روز چهارشنبه (88/ 0) درصد رشد را نشان می‌دهد. این در حالی است که سکه در روز سه‌شنبه به کمترین قیمت خود در هفته گذشته رسیده بود.

موج انفجار بندر بیروت در روز چهارشنبه برتمامی بازار‌های جهانی و داخلی سایه افکند و سکه را به رکورد بی‌پیشینه خود در یک ماه گذشته رساند. از طرفی افزایش پی در پی نرخ دلار در روزهای اخیر و همچنن افزایش قیمت طلای جهانی بازار سکه را تحت تاثیر قرار داده است. بررسی روند قیمت و نوسانات سکه در یک ماه اخیر گویای این است که این مسکوک طی یک ماه گذشته 19 درصد افزایش قیمت داشته است.

فراز و فرود دور از انتظار اونس طلا

هر اونس طلا در بازارهای جهانی طی یک هفته اخیر نوسان قابل توجهی را به ثبت رساند به‌طوری که در طول این هفته، شاهد تغییرات قیمت طلا از حدود ۱۹۶۰ دلار تا نزدیکی ۲۰۸۰ دلار بودیم. به نظر می‌رسد مهم‌ترین دلیل چنین رویدادی در معاملات این فلز گرانبها تصمیمات پولی باشد که طی ماه‌های اخیر در جهت حمایت از اقتصاد به متورم شدن دلار آمریکا انجامیده است.

از نظر بسیاری از تحلیلگران طلا در هفته‌های پیش رو نیز روند صعودی پرقدرتی را شاهد خواهد بود. در آخرین روز معاملاتی طلا در روز جمعه قیمت طلا با کاهش قابل‌توجهی روبه‌رو شد و هر اونس با حدود 2 درصد افت قیمت به محدوده ۲۰۳۶ دلار رسید. به نظر می‌رسد دلیل این کاهش دور از انتظار نوسان شاخص دلار باشد که تحت تاثیر افزایش احتمال توافق دو حزب عمده آمریکا برسر تصویب بسته کمک مالی به وقوع پیوسته است.

پیش‌بینی وضعیت طلا در هفته پیش‌رو را در گزارش «طلا و دلار در هفته آینده چه می‌شوند؟» بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند