قیمت طلا امروز ۲۷ دی ۱۴۰۰ / طلا ۱۸ عیار باز هم ارزان شد

قیمت طلا امروز ۲۷ دی ۱۴۰۰ / طلا ۱۸ عیار باز هم ارزان شد

قیمت اونس جهانی طلا امروز ۲۷ دی ۱۸۲۲ دلار اعلام شد. طلای ۱۸ عیار نیز در بالاترین قیمت یک میلیون و ۱۹۹ هزار تومان تعیین شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت اونس جهانی طلا امروز دوشنبه ۲۷ دی‌ماه در بالاترین نرخ با رودی افزایشی ۱۸۲۲ و در پایین‌ترین قیمت ۱۸۱۳ دلار اعلام شد.

قیمت طلا ۱۸ عیار در بالاترین نرخ بازار نیز امروز با کمی کاهش یک میلیون و ۱۹۹ هزار تومان و در پایین‌ترین نرخ یک میلیون و ۱۸۳ هزار تومان ثبت شده است.

 چه اتفاق مهمی در بازار طلا رخ داده است؟ آیا ممکن است قیمت طلا در بازار داخل هم تحت تاثیر قرار بگیرد؟

قیمت طلا در بازار جهانی پس از مدتی به بالای ۱۸۰۰ دلار در هر اونس افزایش یافته که اتفاق مهمی برای این بازار محسوب می‌شود. اما آیا این اتفاق به معنای زمان مناسب خرید طلا در بازار داخلی است؟

در چند روز اخیر بازگشت قیمت جهانی طلا به کانال ۱۸۰۰ دلار در هر اونس سیگنال مهمی برای فعالان این بازار محسوب شده و به نظر می‌رسد با این اتفاق اهمیت پیش‌بینی‌ها در بازار طلا مهمتر شده است.

اخیرا بلومبرگ گزارش داده بود که نرخ تورم در کشور آمریکا به بالاترین سطح ۴۰ سال اخیر رسیده و از نگاه خیلی از کارشناسان در دوره اوج‌گیری تورم ممکن است بازار طلا به بازار امنی تبدیل شود. با این حال طبق پیش‌بینی اخیر سی‌ان‌ان قرار است در سال ۲۰۲۲ آمریکا سه نوبت نرخ بهره را افزایش دهد. با این افزایش نرخ کمی میل به خرید طلا قاعدتا باید کاهش یابد. اما ناامنی‌هایی مثل تداوم کرونا و پیش‌بینی ادامه نیافتن حمایت‌های در دوره کرونا سبب شده که اثرگذاری افزایش نرخ بهره چندان قابل توجه نباشد و همچنان در بازار جهانی طلا روند صعودی چند روز اخیر ادامه یابد.

آخرین اخبار مربوط به طلا را در سرویس ارز و طلا دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند