سکه ۹ میلیونی شد / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۳۰ دی ۹۹ چقدر بود؟

سکه ۹ میلیونی شد / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۳۰ دی ۹۹ چقدر بود؟

در جریان معاملات روز دوشنبه بازار طلا و سکه، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به قیمت ۹ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان معامله شد. آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز چقدر بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز دوشنبه ۲۹ دی با ۷۴,۳۰۰ تومان کاهش، ۹۱۹ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.

در این مورد دنیای اقتصاد هم نوشت: قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تغییر چندانی نداشت، اما اندکی رشد به چشم می‌خورد و از پایین‌ترین قیمت یک ماه و نیم اخیر فاصله گرفت. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری (در ساعت ۱۶ به وقت تهران با ۳دلار رشد به ۱۸۳۱ دلار و ۴۹ سنت رسید.

بازار طلا در سطوح فعلی نسبتا حمایت شده مانده زیرا رشد اخیر قیمت دلار آمریکا به دلیل تقاضا برای دارایی امن بوده است. طلا پناهگاه مطمئن در برابر تورم و کاهش ارزش پول به شمار می‌رود و از این سیاست‌های محرک اقتصادی سود خواهد برد،به جای فلزات ارزشمند، دلار آمریکا و بازده اوراق قرضه ممکن است در حال حاضر به دارایی‌های امن تبدیل شده باشند و این مساله در کوتاه‌مدت روی قیمت طلا تاثیر خواهد گذاشت. با این حال دورنمای طلا در بلندمدت مثبت مانده است زیرا انتظار می‌رود دلار در بلندمدت ضعیف بماند.

سکه ۹ میلیونی شد

قیمت طلا و سکه طرح جدید در روز دوشنبه نسبت به روزکاری قبل با کاهش همراه شد. از جمله دلایل نوسان در بازار طلا و سکه نوسانات قیمتی طلای جهانی و کاهش‌های متوالی دلار است. قیمت ارز در بازار تهران تحت تاثیر خبرهای غیراقتصادی و احتمال آزادسازی منابع بلوکه شده ایران طی روزهای اخیر کاهشی است.

در جریان معاملات روز دوشنبه بازار طلا و سکه، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به قیمت ۹ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان معامله و از محدوده ۱۰ میلیونی خارج شد که افت ۵/ ۴ درصدی روزانه را نشان می‌دهد.

هراس از ریزش بیشتر قیمت‌ها موجب شده دارندگان طلا و سکه از روزهای قبل برای فروش  سکه‌هایشان  اقدام کنند و همین موضوع موجب افزایش عرضه در بازار و کاهش چشم‌گیر قیمت‌ها شده است. بهای نیم سکه و ربع سکه نیز کاهش‌های بیشتری را تجربه کنند.

اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند