سکه در ریزش از دلار پیشی گرفت / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 30 مهر

سکه در ریزش از دلار پیشی گرفت / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 30 مهر

 سکه همزمان با دلار از مرز حساس موردنظر معامله‌گران عقب‌نشینی کرد. اما آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از شروع امروز چقدر بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا مثقال 18 عیار در بازار آزاد دیروز سه شنبه ۲۹ مهر، یک میلیون و 248 هزار و  898 تومان معامله شد.

همچنین دنیای اقتصاد نوشت: قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی در آستانه ضرب‌الاجل برای توافق درخصوص بسته کمک مالی جدید کرونا در آمریکا و انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور با نوسان روبه‌رو بود. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ابتدا کاهش پیدا کرد و تا ساعت 16به وقت تهران، به ۱905 دلار و ۱۶ سنت رسید.

اما تا ساعت 20 به وقت تهران به 1910 دلار بازگشت. طلا در بحبوحه تورم بالا و کاهش ارزش پول در پی اقدامات محرک مالی کم سابقه‌ای که در سراسر جهان برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا به اجرا درآمده‌اند، پناه مطمئنی برای حفظ سرمایه محسوب می‌شود.

سکه در ریزش از دلار پیشی گرفت

سکه همزمان با دلار از مرز حساس موردنظر معامله‌گران عقب‌نشینی کرد. در این میان سرعت کاهش قیمت در بازار سکه بیشتر از سایر بازارها است.

سکه که تا پنج‌شنبه هفته گذشته به 16 میلیون و 400 هزار تومان رسیده بود از ابتدای هفته جاری پس از تعطیلات وارد سیر نزولی شد، تا جایی که کاهش قیمتی 2 میلیونی را به ثبت رساند و در روز سه‌شنبه سه کانال عقب‌نشینی کرد و هر قطعه سکه 13 میلیون و 950 هزار تومان معامله شد. کاهش نرخ دلار در بازار آزاد و صرافی سبب شد که سکه تا کانال 13 میلیونی عقب‌نشینی کند.

در ادامه معاملات هر قطعه نیم سکه با یک میلیون‌تومان کاهش به قیمت 7 میلیون و 400 هزار تومان و هر ربع سکه نیز با یک میلیون تومان کاهش به 4 میلیون و 800 هزار تومان رسید.

اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند