آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز 6 دی 99 چقدر بود؟

آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز 6 دی 99 چقدر بود؟

روز پنجشنبه هر قطعه سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید به ۱۱ میلیون و 990 هزار تومان رسید تا فاصله زیادی تا کانال جدید نداشته باشد. اما آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز چقدر بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد روز پنجشنبه ۴ دی با 4,900 تومان افزایش، یک میلیون و 153 هزار و 900 تومان معامله شد.

همچنین دنیای اقتصاد نوشت: قیمت طلا در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی که آخرین روز معاملات هفته گذشته بود، تحت تاثیر خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به کمک‌های کرونایی بیشتر در آمریکا و افت ارزش دلار پس از امضای توافق تجاری پسابرگزیت، با افزایش بسته شد.

بهای هر اونس طلا روز پنج‌شنبه با 4/ 0 درصد افزایش، به ۱۸۷9 دلار رسید اما برای کل هفته 2/ 0 درصد کاهش ثبت کرد. قیمت طلا در سه هفته گذشته حدود ۱۰۰ دلار معادل 6 درصد افزایش داشت. اما هفته گذشته بهبود ارزش دلار از پایین‌ترین رکورد دو سال و نیم گذشته مانع صعود قیمت طلا شد.

عامل دیگری که رشد قیمت طلا را محدود کرد، تهدید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای عدم امضای لایحه کمک مالی کرونایی ۹۰۰ میلیارد دلاری بود به این ترتیب رشد سالانه طلا در سال 2020 به 28 درصد رسید.

10 هزار تومان تا سکه 12 میلیونی

در معاملات روز پنجشنبه بازار طلا و سکه قیمت این فلز گرانبها افزایش جزئی یافت و قیمت هرقطعه سکه تمام ‌بهار آزادی طرح جدید به ۱۱ میلیون و 990 هزار تومان رسید تا فاصله زیادی تا کانال جدید نداشته باشد. قیمت دو قطعه کوچک‌تر برخلاف رشد اندک سکه کامل روز کم نوسان را پشت سر گذاشتند و تغییر محسوسی در قیمت این دو قطعه به چشم نمی‌خورد. بر این اساس قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 6میلیون و 250 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 4 میلیون و 200 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

افزایش قیمت ارز در بازار همواره یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت سکه بوده و این سناریو در روزهای اخیر بازهم تکرار شد چراکه دلار نیز نزدیکی کانال 26 هزار تومان رسیده و بهای اونس طلا در آخرین روز معاملاتی سال میلادی نیز با افزایش همراه بوده است.

اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند