موضوعات داغ:

قیمت طلا به 595 هزار و 400 تومان رسید / قیمت سکه و دلار امروز 98/12/21

قیمت طلا به 595 هزار و 400 تومان رسید / قیمت سکه و دلار امروز 98/12/21

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از رشد بهای طلای جهانی، در نوسان بود که بر این اساس قیمت طلای ۱۸ عیار به 595 هزار و 400 تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا پس از ریزش شدید روز گذشته به دلیل ابهاماتی که نسبت به بسته محرک مالی ارائه شده از سوی دولت آمریکا وجود داشت، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۴ درصد افزایش پیدا کرد و به ۱۶۵۶ دلار و ۳۷ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته با امیدواری به اعلام تدابیر محرک مالی از سوی بانکهای مرکزی جهانی حدود دو درصد سقوط کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، ۱۶۵۶ دلار و ۷۰ سنت معامله شد. بهای معاملات این بازار روز گذشته با ۱۵ دلار و ۴۰ سنت معادل ۰.۹ درصد کاهش، در ۱۶۶۰ دلار و ۳۰ سنت بسته شده بود. کاخ سفید و کنگره روز سه‌شنبه درباره اقداماتی برای تقویت اقتصاد آمریکا و مردم در برابر تاثیرات اپیدمی کرونا مذاکره کردند اما توافق فوری حاصل نشد.

مارگارت یانگ یان، تحلیلگر شرکت سی‌ام‌سی مارکتس در این باره گفت: ریسک‌پذیری ضعیف شده و بازار از تاخیر ترامپ برای اعلام بسته محرک مالی که روز سه‌شنبه قول آن را داده بود، مایوس شده است. افت بازده اوراق خزانه و ارزش دلار آمریکا از قیمت طلا پشتیبانی کرده است.

بازارهای سهام آسیا و وال استریت با افزایش بدبینی نسبت به بسته محرک مالی دولت آمریکا سقوط کردند و بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا روند نزولی خود را ازسرگرفت. دلار آمریکا در معاملات روز چهارشنبه با ادامه نگرانی‌ها نسبت به شیوع ویروس کرونا در برابر رقیبان بزرگ خود کاهش پیدا کرد.

بر اساس گزارش رویترز، شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در چین تا روز سه‌شنبه به ۸۰ هزار و ۷۷۸ نفر افزایش یافت در حالی که بیش از ۱۱۶ هزار نفر در سطح جهان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند.

در این بین، بانک‌های مرکزی جهان اقدامات برای مبارزه با تبعات اقتصادی اپیدمی کرونا را افزایش داده‌اند. پس از اقدام هفته گذشته بانک مرکزی آمریکا در کاهش ۵۰ واحدی نرخ‌های بهره، بازارها منتظر کاهش مجدد نرخ‌های بهره در نشست ۱۸ مارس این بانک مرکزی هستند. کریستین لاگارد، رییس بانک مرکزی اروپا هم در کنفرانس ویدیویی با رهبران اتحادیه اروپا شرکت کرده و به بحث درباره اقدامات لازم برای مقابله با اثرات کرونا خواهد پرداخت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد کاهش، به ۲۴۰۴ دلار و ۵۸ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۱.۳ درصد افزایش، ۱۷ دلار و هشت سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد افزایش، در ۸۷۵ دلار و ۳۷ سنت ایستاد.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز چهارشنبه 21 اسفند ساعت 18 با 257 تومان کاهش نسبت به روز گذشته، 14,848 تومان معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، 14 هزار و 850 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 14 هزار و 750 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز چهارشنبه 21 اسفند ساعت 18 با 92 تومان کاهش نسبت به روز قبل، 16,707 تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، 16 هزار و 700 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 16 هزار و 600 تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 18، قیمت سکه تمام طرح قدیم پنج میلیون و 920 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید شش میلیون و 6 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، 595 هزار و 400 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، 3 میلیون و 60 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و 750 هزار تومان و 970 هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند