قیمت طلا تحت تاثیر تقویت ارزش دلار تغییر چندانی نکرده است

تجارت نیوز

قیمت طلا در بازارهای جهانی در آغاز مبادلات امروز چهارشنبه تغییر چندانی نداشته است.

در حالی که سرمایه‌گذاران بین المللی منتظر روشن شدن وضعیت طرح اصلاحات مالیاتی آمریکا هستند، ارزش دلار همچنان تقویت شده و این مساله موجب شده است تا قیمت طلا تغییر چندانی نداشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین‌المللی امروز به 1262 دلار رسیده که نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است.

پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا بزرگترین اصلاحات مالیاتی این کشور در 30 سال اخیر را در شب گذشته تصویب کرد، سرمایه‌گذاران بین‌المللی منتظر رأی‌گیری سنا هستند.

شاخص سهام در بازارهای آسیایی در آغاز مبادلات امروز با کاهش روبرو شده است.

به نظر می‌رسد مهمترین عامل مؤثر بر قیمت جهانی کالاهای راهبردی و نرخ ارز، وضعیت طرح مالیاتی آمریکا خواهد بود.

نمایندگان آمریکایی تلاش زیادی را آغاز کرده‌اند تا به توافق نهایی بر سر افزایش بودجه فدرال دست یابند تا از این طریق مانع از تعطیلی دولت آمریکا به علت سقف بدهی‌ها شوند.

تازه‌ترین آمارهای رسمی نشان می‌دهد که وضعیت ساخت و ساز مسکن در آمریکا طی ماه نوامبر بهبود داشته است.
نیل کاشکاری رئیس فدرال رزرو میناپولیس که با افزایش 3 بار نرخ بهره در سال 2017 میلادی مخالفت کرده بود، بار دیگر تاکید کرده است که پایین بودن نرخ تورم نگرانی بزرگی به شمار می‌رود و فدرال رزرو نباید طی ماه‌های آینده برای افزایش نرخ بهره عجله داشته باشد.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که طرح اصلاحات مالیاتی دولت ترامپ شاید در کوتاه مدت موجب افزایش رشد و رونق اقتصادی شود ولی در بلندمدت کسری بودجه و رشد بدهی‌های فدرال را به همراه خواهد داشت.

به نظر می‌رسد قیمت جهانی طلا و نرخ ارز طی ساعات آینده تحت تأثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آلمان منطقه یورو و آمریکا قرار خواهد داشت.

در آلمان قرار است شاخص قیمت تولید کننده منتشر شود. منطقه یورو نیز وضعیت تراز تجاری در ماه اکتبر را اعلام خواهد کرد.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی قیمت جهانی طلا و کالاهای راهبردی در کوتاه مدت تحت تأثیر تنش‌های سیاسی در عرصه بین المللی به خصوص اوضاع کره شمالی قرار خواهد داشت.

وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و آسیایی به‌خصوص چین و هند نیز عامل مهمی برای قیمت طلا خواهد بود.

 

منبع: سایت طلا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند