دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

پیش‌‌بینی قیمت طلا در هفته اول تیر/ ریزش بهای جهانی طلا

پیش‌‌بینی قیمت طلا در هفته اول تیر/ ریزش بهای جهانی طلا

تقاضا برای خرید طلا به شدت کم شد. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران با اعلام این خبر توضیح داد بازار راکد است و طلا به تثبیت رسیده است. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا در هفته اول تیر ماه نوسان اندکی داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در شش روز گذشته با کاهش ۲۵ دلاری بهای هر انس طلای جهانی، طلا در بازار ایران روند نزولی گرفت. رسانه‌های بین‌المللی نوشته‌اند که علت روند کاهشی انس جهانی تقویت ارزش دلار و توزیع واکسن کرونا در سطح جهان است.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران هم با اشاره به کاهش شدید تقاضا در بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: مردم منتظر احیای برجام و نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری هستند. به همین دلیل بازار طلا راکد است و کسی خرید و فروشی انجام نمی‌دهد.

به گفته نادر بذرافشان، در سه ماه گذشته قیمت طلا نوسان سه تا پنج درصدی داشته اما حالا قیمت طلا ثابت شده است.

او معتقد است چنانچه در هفته اول تیر انس جهانی طلا در محدوده یک هزار و ۸۵۶ دلار ثابت باقی بماند و دلار هم در محدوده ۲۴ هزار تومان باشد، قیمت طلا تغییر نمی‌کند.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران همچنین درباره خرید طلا گفت: با توجه به تثبیت قیمت طلا زمان مناسبی برای خرید مصنوعات طلا و سکه است.

سایت اتحادیه طلا هم به نقل از ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی دیلی فارکس نوشته است:« طلا به مدت چند روز کاهش داشته و این روند منعکس کننده انتظارات برای آغاز سریعتر از حد انتظار تعدیل سیاست انبساطی بانک مرکزی آمریکاست. سطح حمایت بعدی طلا در ۱۸۵۰ دلار قرار دارد و اگر این سطح شکسته شود، طلا ممکن است تا مرز ۱۸۰۰ دلار عقب نشینی کند.»

برای مطالعه بیشتر خبر پیش‌بینی طلا در هفته آخر خرداد را بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند