موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت طلا شب عید چند می‌شود؟

قیمت طلا شب عید چند می‌شود؟

میانگین قیمت طلا در بهمن ماه سال گذشته حدود 376 هزار تومان بود که با افزایش 11.7 درصدی در اسفند ماه به حدود 420 هزار تومان رسید که حتی بیش از میانگین افزایش قیمت دلار (معادل 10.3 درصد) طی همین دوره بود.

قیمت‌ در روزهای پایانی سال یا به قول معروف شب عید، همواره مورد توجه مردم بوده، از قیمت طلا و دلار و خودرو گرفته تا مواد خوراکی.

با توجه به تعطیلات روزهای ابتدایی هر سال و برگزاری انواع جشن‌ها در آن روزها، شاید از جمله قیمت‌هایی که بیشتر مورد توجه قرار بگیرد قیمت طلا و قیمت سکه است. با گردآوری قیمت طلا 18 عیار در دو ماه پایانی سال ۱۳۹۷ به بررسی روند آن می‌پردازیم که ببینیم طلا در روزهای نزدیک به آغاز سال جدید چه رفتاری را در پیش گرفته بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، روند قیمت طلا در بهمن ماه سال گذشته و تا پیش از ماه پایانی یعنی اسفند ماه در کانال 300 هزار تومان قرار داشت؛ اما با نزدیک شدن به اسفند ماه تغییر روند داد.

در سال گذشته با شروع اسفند ماه، قیمت طلا تغییر روند داد و نسبت به ماه قبل افزایش یافت و از کانال 300 هزار تومانی به کانال 400 هزار تومانی و حتی در برخی روزها به سطح 422 هزار تومانی نیز رسید.

روند قیمت طلا 18عیار در دو ماه پایانی سال 1397

میانگین قیمت طلا در بهمن ماه سال گذشته حدود 376 هزار تومان بود که با افزایش 11.7 درصدی در اسفند ماه به حدود 420 هزار تومان رسید که بیش از میانگین افزایش قیمت دلار (معادل 10.3 درصد) طی همین دوره بود.

حال این سوال مطرح می‌شود که آیا با نزدیک شدن به ماه پایانی امسال و فرارسیدن اسفند ماه که تقاضا برای خرید طلا بیشتر شده، همانند سال گذشته با افزایش قیمت طلا مواجه خواهیم بود؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند