قیمت طلا و ارز امروز ۲۱ اردیبهشت / هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۶۲۰۰۰ تومان شد

قیمت طلا و ارز امروز ۲۱ اردیبهشت / هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۶۲۰۰۰ تومان شد

قیمت طلا و سکه در بازار امروز تحت تاثیر کاهش چشمگیر نرخ ارز و ثبات نسبی بهای جهانی فلز گرانبها بود و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۴۶۲ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازارهای جهانی در حالی دیروز جمعه بسته شد که قیمت طلا در پی تنش‌های تجاری آمریکا و چین افزایش یافت و به ۱۲۸۶ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش رویترز، در حالی که دولت آمریکا تعرفه‌ها علیه کالاهای چینی را افزایش داده و نگرانی‌ها از کند شدن رشد اقتصاد جهانی را تشدید کرده است، قیمت طلا روز جمعه افزایش داشت و رشد هفتگی را تجربه کرد. در همین حال قیمت فلز پالادیوم به‌دلیل خریدهای فنی و پیش‌خرید‌ها بیش از ۵ درصد افزایش یافت.

دولت آمریکا روز جمعه با افزایش تعرفه‌ها علیه ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی بار دیگر آتش جنگ تجاری را شعله‌ور ساخت. ترامپ دیروز گفت، عجله‌ای برای امضای یک توافق تجاری با چین ندارد.

افزایش تنش تجاری بین آمریکا و چین موجب شده تا بازارهای بورس در سراسر جهان تحت فشار قرار بگیرند و تقاضا برای سرمایه گذاری در بازارهای امن نظیر بازار طلا افزایش یابد.

راب لوتس، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: قیمت طلا افزایش یافته و تا زمانی که تنش‌ها بین آمریکا و چین ادامه یابد، قیمت فلز زرد باز هم بالاتر خواهد رفت.

ادوارد میر، تحلیلگر بازار طلا نیز در این باره گفت: علت افزایش نسبی قیمت طلا بی‌ثباتی در بازارهای بورس بوده است.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، طبق اعلام خبرگزاری موج، در بازار غیررسمی امروز (۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸) تا ساعت ۱۶، قیمت دلار برای فروش ۱۵۰۹۱ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۴۸۰۰ تومان و ۱۴۹۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۷۰۳۷ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۱۷ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۶۸۰۰ تومان و ۱۶۹۰۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز تا ساعت ۱۹:۳۰، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۹۲۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید پنج میلیون و ۸۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که بهای انواع سکه تمام نسبت به روز پنج‌شنبه با افت چشمگیری همراه بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۶۱ هزار و ۹۳۱ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، دو میلیون و ۸۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و یک میلیون و ۲۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند